تعمیر کرکره برقی

تعمیر کرکره برقی اتوماتیک همیشه با چالش همراه بوده است.برای راحتی و حفظ و نگهداری کرکره برقی اتوماتیک نیاز به رسیدگی مستمر و دورهای است اما همیشه خرابی این دربها شما را غافلگیر می‌کنند و میتوانند برایتان خسارت مالی قابل توجهی را به همراه داشته باشند.

در ادامه این مقاله از متین هوشمند به بررسی علل خرابی قطعات کرکره برقی مانند ریموت، رسیور، باطری و … و نحوه تعمیر آن‌ها می‌پردازیم.

آموزش تعمیر کرکره برقی اتوماتیک

تعمیر کار کرکره برقی شما باید فردی دانش آزموده و باتجربه و همچنین قطعات یدکی از شما در برابر شکستن کرکره برقی پارکینگ یا تعمیر کرکره برقی مغازه شما یا تعمیر کرکره برقی درب پارکینگتان پشتیبانی میکند. این تنها راه برای استفاده از این دربها و افزایش طول عمرشان و تعمیر کرکره قدیمی بدون نگرانی است.

مشکلات عملکرد این دربها ممکن است به دلیل هوازدگی، آسیب یا فرسودگی طولانی مدت رخ دهد. به همین دلیل است که نیروی متخصص برای تعمیر کرکره برقی اتوماتیک بسیار مهم است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که گوشی تلفن را بردارید و مشکل خود را با کارشناسان ما درمیان بگذارید تا نحوه تعمیر کرکره برقی شما را، در کوتاه‌ترین زمان ممکن تشخیص داده و آن را به نحو احسن حل کنند.

از مشکلات عملکردی این دربها می‌توان به هوازدگی، آسیب یا فرسودگی اشاره کرد.

آموزش تعمیر کرکره برقی اتوماتیک

تعمیر برد کرکره برقی

یکی از مهمترین بخش‌ها در تعمیر کرکره برقی، برد آن است که یک قطعه بسیار حساس محسوب می‌شود که برای تعمیر آن نیاز به تکنسینی دارید که در این زمینه دانش بالایی داشته باشد، در این کار متخصص و خبره و به خوبی با این قطعات آشنا باشد و بتواند مشکل را تشخیص دهد.

تعمیر باطری کرکره برقی

منبع تغذیه یا باطری کرکره از جعبه های تشکیل شده که داخل آن برد کرکره برقی و دو باطری کوچک که مانند باطری موتور سیکلت است هم جای دارد. در هنگام قطع برق اصلی کرکره برقی، باطری در مدار قرار میگیرد و قدرت برق باطری باعث به کار افتادن موتور میشود. علت های زیادی باعث خرابی یا از کار افتادن باطری کرکره برقی میشود و شما را مجبور به پرداخت هزینه های تعمیرات کرکره برقی میکند. از نشانه های خرابی این باطری‌ها می‌توان به بد فرم شدن ظاهری یا تورم اشاره کرد.

در صورتی که UPS کرکره برقی اتوماتیک خراب شده باشد، می‌توان به باطری شک کرد. در این لحظه باید در ابتدا برق سیستم را قطع کنید و فیوز را بررسی کنید. اگر فیوز در این مرحله کار نکرد، آن را از برق قطع کرده و فیوز را تعویض نمایید. اگر باز هم سیستم به درستی کار نکرد در حالی که UPS دستگاه در حالت ایستاده است آن را باز کرده و کابلهای سیاه و قرمز باطری را از آن جدا کنید.

همچنین میتوانید برای تعمیر تخصصی باطری کرکره برقی اتوماتیک با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان به محل شما اعزام شوند و اگر مشکل باطری کرکره برقی شما حاد نباشد آن را بصورت رایگان و تلفنی برطرف کنند. منبع تغذیه از جعبه‌ای تشکیل شده که دارای برد و ۲ باطری کوچک است.

تعمیر تیغه کرکره برقی

یکی دیگر از موارد مهم در تعمیر کرکره برقی، تیغه آن است. یکی از بهترین جنس‌ها آلومینیومی است چون علاوه بر مقاومت بسیار بالایی که دارد ضد خش، تمیز و شفاف نیز هست. تیغه های پلی کربنات ویژگی های بسیار خوبی همچون ضد سرقت، ضد ضربه و ضدگلوله بدن آن‌ها اشاره کرد. با همه اینها گاهی وقت‌ها ممکن است کرکره برقی صدای ناهنجاری تولید کند یا مشکلاتی مثل درگیری تیغه ها پیدا کند. این مشکلات سه علت عمده دارند:

 • دستگاه نورد ممکن است به خوبی تنظیم نشده باشد.
 • تیغه ها مونتاژ درستی نداشته باشند.
 • یک شئای اضافه در قسمت داخل عصایی گیر کرده باشد.

در اینجا ابتدا ظاهر تیغه ها را بررسی کنید چون ممکن است تیغه ها دچار خط و خش شده باشند یا حتی آسیب دیده باشند.

تعمیر یو پی اس کرکره برقی

تعمیرات یو پی اس در کرکره های برقی برحسب نوع آن‌ها به دو دسته کلی  DC/AC تقسیم میشوند.

نوع DC شامل ۲ عدد باطری و برد شارژر و مدار یو پی اس است که در زمانهای قطع برق همچنان فعال میمانند در حالی که نوع AC فاقد باطری است و فقط زمانی کار میکند که برق وجود داشته باشد.

شاید با خودتان فکر کنید که این دستگاهها نیازی به یو پی اس ندارند، اما در بعضی از این مدل دربها، موتور آنها از برق AC تغذیه میشود، به شدت در مقابل نوسانات برق آسیب پذیر هستند و به دستگاه پشتیبان نیاز دارند؛ بنابراین باید از یو پی اس کرکره برقی تغذیه کنند.

تعمیر ریموت کنترل کرکره برقی

برای عیب یابی و تعمیر ریموت کنترل کرکره برقی اتوماتیک باید مراحل زیر را انجام دهید (تعمیر ریموت کنترل کرکره برقی ۴ مرحله دارد.)

 1. باطری ریموت را بررسی کنید که ضعیف یا تمام نشده باشد.
 2. چشمیهای درب پارکینگ را چک کنید که کثیف نباشند.
 3. قطعات داخلی ریموت کنترل و برد درب پارکینگ را بررسی کنید.
 4. دستگاه فرستنده که روی دیوار نصب شده است را چک کنید.

تعمیر رسیور کرکره برقی

رسیور کرکره برقی یکی از قطعات کرکره برقی اتوماتیک است که با با فشار دادن دکمه های ریموت، سیگنالی به رسیور ارسال میشود و با صدور فرمان به موتور کرکره برقی، عمل باز و بسته شدن صورت میپذیرد. بنابراین با خرابی ریموت و رسیور، کلیه عملیات کرکره مختل می‌شود. در این جا تعمیر رسیور اهمیت ویژهای پیدا میکند. دلایل مختلفی باعث آسیب دیدن رسیور می‌شود که شامل موارد زیر است:

 • نفوذ آب به رسیور
 • در معرض نور خورشید بودن در تایم طولانی
 • تنظیمات غلط

هزینه تعمیر کرکره برقی چقدر است

هزینه تعمیر کرکره برقی

هزینه تعمیر کرکره برقی اتوماتیک به عوامل زیر بستگی دارد:

 • متراژ فضا
 • برند موتور
 • قابلیت‌های موتور
 • تیغه کرکره‌ها
 • و …

در این میان ذکر این نکته الزامی است که در هنگام نشر این مقاله به طور میانگین هزینه تعمیر کرکره برقی اتوماتیک حداقل یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تا حداکثر ۲ میلیون تومان است.

جمع بندی

تعمیر در کرکره برقی روشهای مختلفی دارد که توسط فرد متخصص تشخیص داده شده و هر کدام از این قطعات روش تعمیر خاص خود را دارند.

 • تعمیر برد کرکره برقی: بهتر است برای تعمیر برد از افراد متخصص کمک بگیرید.
 • تعمیر باطری کرکره برقی: برق سیستم را قطع کنید و فیوز را بررسی کنید.
 • تعمیر تیغه کرکره برقی: تنظیم یا مونتاژ غیر اصولی را برطرف کنید و تیغه را تمیز کنید.
 • تعمیر یو پی اس کرکره برقی: در برابر نوسانات شدید برق حساس است و در صورت آسیب حتما از متخصص کمک بگیرید.
 • تعمیر مدار فرمان کرکره برقی: برای راهنمایی دقیق با تکنسینهای شرکت متین هوشمند تماس برقرار کنید.
 • تعمیر ریموت کنترل کرکره برقی: باطری ریموت و چشمی درب پارکینگ را بررسی کنید.
 • تعمیر گیربکس کرکره برقی: گیربکس یک قطعه پیچیده است که شما خودتان نمیتوانید ایراد آن را رفع کنید.
 • تعمیر رسیور کرکره برقی: نفوذ آب، نور خورشید و تنظیمات غلط رسیور را از کار میاندازد.

اگر نیاز به تعمیر کرکره برقی در تهران دارید، میتوانید از کارشناسان متخصص متین هوشمند کمک بگیرید.

چرا کرکره من کار نمی کند؟

خرابی یا گرم شدن بیش از حد موتور از مشکلی است که می تواند باعث از کار افتادن درب شود. گاهی اوقات مشکل موقتی است و شاتر پس از چند دقیقه خنک شدن دوباره شروع به کار می کند. در غیر این صورت موتور نیاز به تعمیر دارد.

برای تعمیر کرکره برقی، چه قسمتهایی باید چک شود؟

برد، باطری، تیغه، یو پی اس، ریموت کنترل و رسیور از جمله قطعاتی است که باید هنگام خرابی بررسی شوند.

۴/۵ - (۴ امتیاز)

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *