نصب درب هوشمند شیشه ای

تنظیمات درب هوشمند شیشه ای بعد از گذشت زمان، نیازمند تنظیم و سرویس مجدد است. وسایل الکتریکی مانند درب‌های اتوماتیک باید بعد از کارکرد دوره‌ای سرویس شوند و مجدد تنظیم گردند. در این مقاله از متین هوشمند سعی داریم راهنمای جامعی در خصوص تنظیمات درب هوشمند شیشه ای به شما ارائه دهیم.

چه زمانی تنظیمات درب هوشمند شیشه ای را انجام دهیم؟

ایرادات درب‌های خودکار بر اثر عوامل متعددی ظهور پیدا می‌کنند. از این عوامل مشکلات در بخش هنگر درب است و یا از طرفی می‌تواند عیب از چشمی درب اتوماتیک باشد که منجر به به فرمان باز و بسته شدن بی‌موقع می‌دهد. افتادگی کامل لت‌های در یا عدم باز شدن یکی از لت‌ها یا هردو ‌آن می‌تواند هشدار نیاز به تنظیمات درب اتوماتیک را بدهد. این مشکل با تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ‌ای قابل حل است.

 از دیگر مواردی که منجر به تنظیمات درب شیشه ‌ای اتوماتیک می‌شود، حساسیت بالای سنسور‌های درب خودکار است. از دیگر موارد که زنگ تنظیمات درب اتوماتیک را می‌زند، حساسیت بالای سنسور‌ها است به شکلی که با جنبش هر چیزی در نزدیکی درب، درب واکنش سریع نشان می‌دهد و باز و بسته می‌شود و راه حل این مشکل هم در تنظیمات درب هوشمند شیشه ای است.

تنظیمات درب هوشمند شیشه ای، تنظیم چشمی درب

تنظیمات درب هوشمند شیشه ای فروشگاه‌هایی که درب آن‌ها رو به پیاده رو باز می‌شود از چشمی خطی استفاده می‌کنند. این‌طور چشمی‌ها از باز شدن بیهوده درب با رد شدن عابرین جلوگیری می‌کنند و تنها عبور به صورت خط عمودی را ملاک باز و بسته شدن قرار می‌دهند.

مطلب پیشنهادی: تعمیرات درب اتوماتیک

تنظیمات درب هوشمند شیشه ای ، تنظیم سنسور درب

مکان هایی که نیاز به باز شدن درب از فاصله دور‌تری دارند از مایکروویو استفاده می‌کنند. این درب‌ها وسعت دید نیم دایره‌ای دارند که از فاصله نسبتا دورتر هم با دیدن ورود عمودی متحرک باز می‌شوند. در صورتی که متحرک مابین درب باشد، سنسور چشم دائمی بین دو قست درب فعال می‌شود.

مطالعه بیشتر: نحوه عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

ضرورت تنظیمات درب هوشمند شیشه ای

ابتدایی ترین تنظیمات درب هوشمند شیشه ای

 • مرحله اول

در تنظیمات انواع درب هوشمند شیشه ای مثل درب اتوماتیک اسلایدینگ ، درب سنسور را باز کنید. قطعه‌ای که در ابتدا مشاهده می‌کنید؛ پتانسیومر است که وظیفه‌ی تنظیم حساسیت سنسور را برعهده دارد. این قطعه میزان حساسیت درب را نسبت به متحرک‌ها تعیین می‌کند. علت تفاوت حساسیت درب‌های مختلف در تنظیمات متفاوت هر یک است.

 • مرحله دوم 

می‌‌توانید با شدت دادن به پتانسیومتر، حساسیت حسگر را بالا ببرید و سرعت عملکرد آن را افزایش دهید. توجه داشته باشید که در تنظیمات درب هوشمند شیشه ای سرعت عمل بالا چشمی درب از انتظارات ما نیست چرا که با عبور هر متحرکی از مقابل درب، درب باز و بسته می‌شود و موجب بالا رفتن استهلاک آن می‌شود. به طور معمول آن را روی حد متوسط قرار می‌دهیم و در مواقع خاص از درجه حساسیت بالا استفاده می‌کنیم.

 • مرحله سوم

پس از تنظیم قطعه‌ی پتانسیومتر، نوبت به برد الکترونیک کنار آن می‌رسد. این برد چشم مادون درب اتوماتیک است که با حرکت به دو طرف خود، تنظیم می‌شود. می‌توانید با استفاده از آن محدوده‌ی سنسور را تعیین کنید.

تنظیمات درب هوشمند شیشه ای، تنظیم زمان باز ماندن کنترل باکس

برای تنظیم تایم اتوماتیک:

 1. منو -n را از ۰ تا ۹۹۹ ثانیه می‌توان تنظیم کرد که به صورت پیش فرض بر روی ۰ است. 
 2. منو n1 سرعت باز شدن درب اتوماتیک را از ۱ تا ۹۰ می‌توان تنظیم کرد که به صورت پیش فرض بر روی ۷۰ است. 
 3. منو n2 برای حالت زمستانی است. به شکلی که حالت نیمه باز شو را از ۲۰ تا ۹۵ درصد بر اساس نیاز تنظیم می‌کند. به طور استاندارد حالت ۶۰ درصد مناسب است.
 4. منو n3 که در تنظیم کارخانه‌ای بر روی عدد ۴۰ است؛ می‌تواند از ۱۰ تا ۹۰ تنظیم شود.
 5. منو n5 را برای تنظیم باز شدن درب از سمت چپ یا از سمت راست طراحی کرده‌اند. به این شکل که اگر درب در تنظیم اصلی خود کار نکند، عکس عملکرد اصلی به کار بیفتد. اگر عدد روی ۰۰ تنظیم شود، سمت چپ و اگر بر روی ۰۱ تنظیم شود سمت راست فعال خواهد شد. 

Mode اول تنظیمات به پایان رسید.

 برای تنظیم Mode دوم در تنظیمات درب هوشمند شیشه ای مراحل زیر را اجرا کنید.

 1. دکمه Mode را به مدت ۸ ثانیه نگه دارید.
 2. منو دوم برای شما باز می‌شود.
 3. تعداد باز و بسته شدن درب، تعداد خاموش و روشن شدن و تعداد ضربه درب قابل تنظیم است.

Mode سوم در تنظیمات درب هوشمند شیشه ای

 1. ۱۲ ثانیه دکمه Mode را نگه دارید و منو سوم را فعال کنید. 
 2. E1 گزینه‌ی تنظیم حرکت معکوس درب است که از عددی بین ۲ تا ۲۵ می‌توان آن را تنظیم کرد. تنظیمات کارخانه‌ای آن بر روی عدد ۱۵ است.
 3. E2 گزینه‌ی ترمز انتهایی سیستم است به شکلی که دو لت درب هوشمند شیشه‌ ای با یک تاخیر و سرعت کم در نزدیک ترین حالت بسته شدن، به انتها می‌رسد. تنظیمات کارخانه بر روی عدد ۱۶ است اما شما آن را از ۱ تا ۳۲ می‌توانید تنظیم کنید.
 4. E3 مشابه گزینه‌ی E2 است اما وجه تفاوت در این است که ترمز بسته شد را تنظیم می‌کند. عدد آن از ۰ تا ۹۰ قابل تنظیم است اما کارخانه آن را بر روی عدد ۱۰ گذاشته است.
 5. E4 تنظیمات دلخواه است.
 6. E5 زمان کار قفل مکانیکی که عددی بین ۰ تا ۰۲ است.
 7. E6 شرایط قفل درب اتوماتیک را در زمان قطع برق مشخص می‌کند.
 8. E7 تنظیمات مربوط به قدرت موتور است و در دو عدد ۰۰ و ۰۲ قابل تنظیم است.

نحوه تنظیات درب هوشمند شیشه ای

کلام آخر 

درب ورود، پل ورود مشتری به داخل فروشگاه است و رعایت تمامی جزئیات ذکر شده موجب آسایش و راحتی هرچه بیشتر وی می‌شود. همه‌ی ما تجربه ورود از طریق درب هوشمند شیشه ای داریم که در مواقعی از سرعت باز و بسته شدن و یا تاخیر در باز شدن آن گله مند شده‌ایم. برای جلوگیری از این پیشامد، رعایت تمامی نکات ذکر شده و سرویس مجدد تنظیمات درب هوشمند شیشه ای از واجبات یک فروشگاه معتبر مانند متین هوشمند است.

شما می‌توانید برای ارتباط با کارشناسان متین هوشمند و خرید کرکره برقی یا اطلاع از قیمت کرکره برقی از طریق فرم تماس و یا راه‌های ارتباطی موجود در سایت اقدام کنید.

خرید کرکره برقی با قیمت مناسب

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.