سرویس کرکره برقی پارکینگ

در عصر حاضر تقریبا هر ساختمان یا فروشگاهی از مزیت های کرکره برقی استفاده میکند، این کرکره ها بدون نقص نیستند و مانند هر تجهیزات الکتریکی دیگری امکان فرسوده شدن دارند، لذا در این مطلب از متین هوشمند قصد داریم تا شما را با راه ها و روش های سرویس کرکره برقی پارکینگ آشنا کنیم تا خود نیز بتوانید تا حدودی از خرابی آنها جلوگیری و مراقبت کنید.

در ادامه با ما (متین هوشمند) همراه باشید تا به بررسی کامل سرویس کرکره برقی پارکینگ بپردازیم.

نحوه سرویس کرکره برقی پارکینگ

سرویس کرکره برقی پارکینگ را می توان جزو خدمات پس از فروش هر شرکت یا نصابی گذاشت، اما به هر حال بهتر است اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید تا در صورت عدم دسترسی به متخصصان این زمینه از دانش خود برای پیدا کردن راه حل مناسب و رفع مشکل کرکره برقی خود استفاده کنید؛ توجه کنید برای هرگونه اطلاعات بیشتر یا مشاوره میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید

4 سرویس کرکره برقی پارکینگ

۴ نکته آموزش سرویس کرکره برقی پارکینگ

 1. تمیز کردن کرکره پارکینگ

اغلب کرکره ها به دلیل تجمع بیش از حد گرد و غبار و کثیفی گیر می کنند یا به درستی بسته نمی شوند. اگر در یک منطقه بادخیز اقامت دارید، باید هر ۴ تا ۵ ماه یکبار آنها را کاملاً بشویید و این سه مرحله را دنبال کنید:

 • هنگام تمیز کردن کرکره را کاملا باز کنید.
 • با استفاده از شلنگ آب اسپری کنید.
 • از یک اسفنج و آب صابون برای پاک کردن آنها استفاده کنید.
 1. استفاده از روان کننده مناسب اتصالات

از محصولاتی که در آنها از چسب یا سیلیکون استفاده شده است برای سرویس کرکره برقی پارکینگ خود اجتناب کنید؛ چرا که این مواد می توانند کاتالیزور خوبی برای تجمع گرد و غبار و گل باشند. از فروشنده ابزار فروشی بخواهید تا محصولی ضد الکتریسیته ساکن به شما بدهد، سعی کنید از اسپری بر روی گیره ها و نقاط اتصال استفاده کنید؛ اگر به درستی و به طور معمول هر ۱ سال اینکار را انجام دهید میتوانید طول عمر کرکره خود را افزایش دهید.

 1. جلوگیری از مجاورت مستقیم با هوا

یکی دیگر از موارد سرویس کرکره برقی پارکینگ در صورتی است که خط و خشی روی کرکره شما ایجاد شده باشد، با استفاده از اسپری های مخصوص که میتوانید از ابزار فروشی ها تهیه کنید، روی آنها را بپوشانید تا از اکسیده شدن برخی آلیاژهای موجود در تیغه کرکره جلوگیری کنید.

 1. روغن کاری بازه ایی برای سرویس کرکره برقی پارکینگ

یکی از راحت ترین کارهایی که هرکس برای سرویس کرکره برقی پارکینگ میتواند انجام دهد، روغن کاری تمامی اتصالات، چرخدنده ها، بلبرینگ ها، غلتک، فنرها، و لولاهای دستگاه به صورت بازه ایی میباشد. همچنین می توانید ریل کرکره برقی را نیز برای سهولت باز و بسته شدن کرکره روغن کاری کنید!

مطلب مرتبط: رفع صدای کرکره برقی

سرویس کرکره برقی پارکینگ چیست

مشکلات رایج سرویس کرکره برقی پارکینگ

در صورتی که به هر دلیلی عدم کارکرد خوب دستگاه را مشاهده نمی کنید، سعی کنید در وهله اول روش های ساده ایی که در زیر آورده ایم بخوانید و بررسی کنید:

 1. مشکل سنسور کرکره: در حالی که کرکره در حال پایین آمدن میباشد و جلوی چشمی را بگیرید و اتفاقی نیافتد، چشمی شما یحتمل خراب بوده و باید با متخصص مناسب ارتباط برقرار کنید تا در امر سرویس کرکره برقی پارکینگ و نصب چشمی کرکره برقی راهنماییتان کند!
 2. مشکل ریموت: یکی از مشکلات رایجی که ممکن است در صورت عدم توجه به آن هزینه های بی موردی صورت گیرد استفاده از ریموت خراب است یا ریموتی که باتری ندارد میباشد؛ پس هول نکنید و اقدامات اولیه را انجام دهید!
 3. خرابی ریسیور: ممکن است به دلیل گرمای زیاد، ریسیور شما نقص فنی پیدا کرده باشد، در اینصورت تنها یک متخصص حرفه ایی میتواند آنرا تشخیص دهد و برطرف کند. از موارد دیگر تداخل فرکانسی ریسیور های مجاور است که در اینصورت هم متخصص باید عمل کد گذاری دستگاه را دوباره انجام دهد.
 4. خرد شدن فنر دستگاه: در صورتی که صدای بلندی از دستگاه آمد این امکان وجود دارد که فنر موتور شما شکسته باشد و در اینصورت کرکره بالا یا پایین نخواهد رفت.

نتیجه گیری

در اینجا خلاصه ای از راه های ساده برای حفظ بهترین حالت کرکره های کرکره ای آورده شده است:

 • مراقبت و اصول نگهداری کرکره برقی پارکینگ را رعایت کنید.
 • هرگونه کثیفی، خاک یا گرد و غبار را از بین ببرید.
 • روغن کاری نواحی مورد نیاز مانند: غلتک ها، ریل، اتصالات، بلبرینگ ها و…
 • در استفاده از مواد تمیز کننده قوی مانند وایتکس خودداری کنید.
 • ماهانه کرکره برقی پارکینگ خود را گردگیری کنید.
 • از یک شلنگ برای پاشیدن آب روی آنها استفاده کنید.

در نهایت تیم متین هوشمند برای هرگونه نصب و سرویس کرکره برقی پارکینگ با سالها تجربه و کارشناسان مجرب در خدمت شماست؛ در صورت نیاز میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید!

سرویس کرکره برقی

سوالات متداول شما عزیزان

روش های سرویس کرکره برقی پارکینگ در خانه چیست؟!

تمیز کردن کرکره پارکینگ، استفاده از روان کننده مناسب اتصالات، جلوگیری از مجاورت مستقیم با هوا، روغن کاری بازه ایی برای سرویس کرکره برقی پارکینگ از اقدامات ضروری میباشند

مشکلات رایج کرکره برقی پارکینگ چیست؟!

مشکل سنسور کرکره، خرابی ریسیور، خرابی ریسیور، خرد شدن فنر دستگاه و... از رایجترین مشکلات موجود در کرکره ها میباشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *