کرکره برقی آهنی

کرکره برقی آهنی از لحاظ شکل ظاهری شبیه به کرکره های قدیمی و دستی می باشد اما با این تفاوت که کرکره های قدیمی توسط دست باز و بسته میشد اما کرکره های برقی، توسط انتقال نیروی برق به موتور کرکره، بالا و پایین میشود که این امر باعث راحتی در باز و بسته کردن کرکره ها شده است. علاوه بر آن با توجه به تنوعی که در انواع کرکره برقی پارکینگ ، کرکره برقی مغازه و فروشگاه وجود دارد آن را هم از لحاظ زیبایی و امنیت از نوع دستی متمایز کرده است. به دلیل همین راحتی و آسایشی که برای فرد به وجود می آورد خرید کرکره برقی و پرداخت قیمت آن توجیه اقتصادی بالایی دارد.

انواع کرکره برقی

چند نوع کرکره برقی داریم:

 • کرکره برقی آهنی
 • کرکره برقی آلومینیومی
 • کرکره برقی پلی کربنات شفاف
 • کرکره برقی رول گیتر
 • کرکره برقی پانچ دار 
 • کرکره برقی فولادی

نصب کرکره برقی آهنی

اجزای کرکره برقی آهنی

یک کرکره برقی شامل تیغه، موتور کرکره برقی ، ریل و کنترل است. انواع تیغه که ذکر شده و در مورد موتورها نیز سه نوع موتور کرکره‌های برقی داریم: موتور توبلار، موتور ساید و موتور سانترال.  کار موتور همانطور که گفته شد اعمال نیرویی برای باز و بسته کردن کرکره است.

ریل ها قطعاتی هستند که کرکره ها در آن به حرکت در می آیند. دلیل استفاده از آنها نیز همین به حرکت در آوردن کرکره ها هستند. انواع ریل هایی که ساخته میشوند دونوع هستند: ریل های آهنی و ریل های آلومینیومی که متناسب با محل مورد نظر و اندازه کرکره از یکی از این دو نوع ریل استفاده میکنیم.

مزایای کرکره برقی آهنی

 • نسبت به سایر فلزات قیمت مناسب تری دارند.
 • مقاومت و استحکام و دوام بالایی دارند.
 • در نتیجه مقاومت بالا، می توانند عمر زیادی هم داشته باشند.
 • دارای ایمنی بالایی هستند.
 • وقتی در معرض حرارت قرار بگیرد زود زنگ می زنند.

یکی از مهمترین ویژگی های خود آهن می توان به وجود فراوان آن در طبیعت اشاره کرد. پس می توان  گفت کرکره برقی آهنی را نیز میتوان به وفور یافت. از آنجایی که قیمت آهن مناسب است به طبع قیمت کرکره های آهنی نیز مطلوب خواهد بود و ازین جهت می تواند مورد توجه مغازه داران و تمام کسانی که نیازمند کرکره برقی هستند، قرار بگیرد.

 در حال حاضر با وجود آلیاژهای آهن که خواص بهتری دارند خیلی کرکره های آهنی مورد استقبال قرار نمی گیرند. آلیاژهایی مانند فولاد که ویژگی های مثبت بیشتری نسبت به آهن دارد چند نمونه را مثال میزنیم: ضد فرسایش (به مرور زمان کیفیت خود را از دست نمیدهد) گالوانیزه (روکش روی دارد) مقاوم در برابر رطوبت است و زنگ نمیزند، عایق گرما، ضد سرقت و رنگ آن دائمی است. اما فولاد هم مانند آهن مشکل وزن زیاد و سنگین بودن را دارد.

مزایای استفاده از کرکره برقی آهنی

معایب کرکره برقی آهنی

این کرکره ها با توجه به وزن بالایی که دارند، به موتور کرکره فشار وارد میکنند و همچنین در مجاورت با هوا امکان زنگ زدگی آنها وجود دارد، بنابراین اصلا مورد مناسبی برای استفاده در مکان های مرطوب مانند استانهای شمالی کشور نیستند.

موارد استفاده و نصب کرکره برقی آهنی

از کرکره برقی آهنی در هرجایی که نیاز به کرکره برقی دارید می توانید استفاده کنید. مانند: منزل، مغازه، مجتمع و کرکره برقی پارکینگ. برای نصب کرکره برقی آهنی، پیشنهاد می‌شود این کار را به یک نصاب کرکره های برقی بسپارید و خودتان دست به کار نشوید چون ممکن است خسارت هایی به کرکره وارد نمایید که این اصلا مطلوب نیست.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *