0 تا 100 تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای

تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای بعد از گذشت زمان، نیازمند تنظیم و سرویس مجدد است. درب‌های شیشه ای هوشمند باید بعد از کارکرد دوره‌ای سرویس شوند و مجدد تنظیم گردند. در این مقاله از متین هوشمند سعی داریم راهنمای جامعی در خصوص تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای به شما ارائه دهیم.

درب های شیشه ای اتوماتیک با توجه به طراحی خاص، کاربردی ساده و استفاده راحت، توانسته اند جایگزین دربهای قدیمی شوند. به همین دلیل، شاهد استفاده این محصولات در تمامی ساختمان ها، فروشگاه ها و مکان های این چنینی هستیم. شرکت متین هوشمند توانسته است با طراحی منحصر به فرد و ارائه بالاترین کیفیت انواع درب برقی، نیازهای مشتریان را به خوبی برطرف کند.

نکات مهم درب اتوماتیک شیشه ای

درب های اتوماتیک شیشه ای با توجه به طراحی خاص، کاربردی ساده و استفاده راحت، توانسته اند جایگزین دربهای قدیمی شوند. به همین دلیل، شاهد استفاده این محصولات در تمامی ساختمان ها، فروشگاه ها و مکان های این چنینی هستیم. شرکت متین هوشمند توانسته است با طراحی منحصر به فرد و ارائه بالاترین کیفیت انواع درب برقی، نیازهای مشتریان را به خوبی برطرف کند. ویژگی های درب اتوماتیک شیشه ای متین هوشمند:

همچنین شایان ذکر است که اجزای تشکیل دهنده آن، تا حد زیادی شبیه به انواع کرکره برقی پارکینگ ، کرکره برقی مغازه و امثال این ها می باشد ویژگی های درب اتوماتیک شیشه ای متین هوشمند:

 • استفاده از بهترین برندهای درب اتوماتیک.
 • نصب انواع درب اتوماتیک در بازه زمانی ۳ الی ۷ روزه.
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته.
 • گارانتی قطعات.
 • تعمیرات درب اتوماتیک به صورت فوری.

راهنمای تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای

ایرادات دربهای هوشمند شیشه ای ممکن است بر اثر عوامل متعددی ظهور پیدا کند. این مشکلات معمولا یا در بخش هنگر درب و یا از چشمی درب اتوماتیک است که ممکن است فرمان باز و بسته شدن بی‌موقع درب را دهد. افتادگی یا عدم باز شدن کامل لت‌های درب، می‌تواند خرابی های زیادی را به وجود آورد که با تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای توسط متخصص، قابل حل است.

سنسورهای درب هوشمند شیشه ای، دارای حساسیت بالایی می باشند که همین موضوع، احتمال بروز مشکلات در آن را بیشتر می کند. اما به چه صورت؟ حساسیت بالای سنسور‌ها به شکلی است که با جنبش هر چیزی در نزدیکی درب، سریع واکنش نشان می‌دهد و باز و بسته می‌شود. تعداد دفعات بالای این فرایند، می تواند باعث خرابی چشمی سنسور شود.

 • تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای، تنظیم چشمی درب

فروشگاه‌هایی که درب آن‌ها رو به پیاده رو باز می‌شود از چشمی خطی استفاده می‌کنند. این‌طور چشمی‌ها از باز شدن بیهوده درب با رد شدن عابرین جلوگیری می‌کنند. تنظیمات درب توماتیک شیشه ای با چشمی خطی به طوری ذخیره شده است تا فقط عبور، به صورت خط عمودی را ملاک باز و بسته شدن قرار می‌دهد. در صورت خرابی آن، می بایست تعمیرات درب اتوماتیک

 • تنظیمات سنسور درب هوشمند شیشه ای

مکان هایی که نیاز به باز شدن درب از فاصله دور‌تری دارند، نظیر درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی ، از مایکروویو استفاده می‌کنند. این درب‌ها وسعت دید نیم دایره‌ای دارند که از فاصله نسبتا دورتر هم با دیدن ورود عمودی، باز می‌شوند. در صورتی که متحرک مابین درب باشد، سنسور چشم دائمی بین دو قسمت درب فعال می‌شود.

ضرورت تنظیمات درب هوشمند شیشه ای

 • تنظیمات سرعت درب اتوماتیک شیشه ای

کاربردی ترین روشی که برای تنظیمات سرعت درب اتومات مورد استفاده قرار می گیرد این است که: دکمه های set و stop را همزمان نگه داشت. با این کار در تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای، می توان به حالت program رفت و سرعت را تغییر داد. بر روی آن، یکسری LED تعبیه شده است که دارای ۸ نشانگر می باشد. این ها سرعت را نشان می دهند که از ۱ (خیلی آهسته) تا ۸ (خیلی سریع) قابل تنظیم است.

ابتدایی ترین تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟

 • مرحله اول

در تنظیمات انواع درب هوشمند شیشه ای مثل درب اتوماتیک اسلایدینگ ، ابتدا سنسور را باز کنید. قطعه‌ای که در ابتدا مشاهده می‌کنید؛ پتانسیومر است که وظیفه‌ی تنظیم حساسیت سنسور را برعهده دارد. این قطعه میزان حساسیت درب را نسبت به متحرک‌ها تعیین می‌کند.

 • مرحله دوم

می‌‌توانید با شدت دادن به پتانسیومتر، حساسیت حسگر را بالا ببرید و سرعت عملکرد آن را افزایش دهید. توجه داشته باشید که در تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای، ایجاد سرعت عمل بالا در چشمی، کار درستی نیست. چرا که با عبور هر متحرکی از مقابل درب، باز و بسته می‌شود و موجب بالا رفتن استهلاک آن می‌شود. به طور معمول آن را روی حد متوسط قرار می‌دهیم و در مواقع خاص از درجه حساسیت بالا استفاده می‌کنیم.

 • مرحله سوم

پس از تنظیم قطعه‌ پتانسیومتر، نوبت به برد الکترونیک کنار آن می‌رسد. این برد، چشم مادون درب اتوماتیک است که با حرکت به دو طرف خود، تنظیم می‌شود. می‌توانید با استفاده از آن محدوده‌ی سنسور را تعیین کنید.

تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای، تنظیم زمان باز ماندن کنترل باکس

برای تنظیم تایم اتوماتیک:

نحوه تنظیات کنترل باکس درب شیشه ای اتوماتیک

 1. منو n0 را از ۰ تا ۹۹۹ ثانیه می‌توان تنظیم کرد که به صورت پیش فرض بر روی ۰ است.
 2. منو n1 سرعت باز شدن درب اتوماتیک است که از ۱ تا ۹۰ می‌توان تنظیم کرد. به صورت پیش فرض بر روی ۷۰ است.
 3. منو n2 برای حالت زمستانی است. به شکلی که حالت نیمه باز شو را از ۲۰ تا ۹۵ درصد بر اساس نیاز تنظیم می‌کند. به طور استاندارد حالت ۶۰ درصد مناسب است.
 4. منو n3 که در تنظیم کارخانه‌ای بر روی عدد ۴۰ است؛ می‌تواند از ۱۰ تا ۹۰ تنظیم شود.
 5. منو n5 را برای تنظیم باز شدن درب از سمت چپ یا از سمت راست طراحی کرده‌اند. به این شکل که اگر درب در تنظیم اصلی خود کار نکند، عکس عملکرد اصلی به کار بیفتد. اگر عدد روی ۰۰ تنظیم شود، سمت چپ و اگر بر روی ۰۱ تنظیم شود سمت راست فعال خواهد شد.

Mode اول تنظیمات به پایان رسید.

 برای تنظیم Mode دوم در تنظیمات درب اتوماتیکشیشه ای مراحل زیر را اجرا کنید.

 1. دکمه Mode را به مدت ۸ ثانیه نگه دارید.
 2. منو دوم برای شما باز می‌شود.
 3. تعداد باز و بسته شدن درب، تعداد خاموش و روشن شدن و تعداد ضربه درب قابل تنظیم است.

Mode سوم در تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای

 1. ۱۲ ثانیه دکمه Mode را نگه دارید و منو سوم را فعال کنید.
 2. E1 گزینه‌ی تنظیم حرکت معکوس درب است که از عددی بین ۲ تا ۲۵ می‌توان آن را تنظیم کرد. تنظیمات کارخانه‌ای آن بر روی عدد ۱۵ است.
 3. E2 گزینه‌ی ترمز انتهایی سیستم است. به شکلی که دو لت درب هوشمند شیشه ای با یک تاخیر و سرعت کم در نزدیک ترین حالت بسته شدن، به انتها می‌رسد. تنظیمات کارخانه بر روی عدد ۱۶ است اما شما آن را از ۱ تا ۳۲ می‌توانید تنظیم کنید.
 4. E3 مشابه گزینه‌ E2 است اما وجه تفاوت در این است که ترمز بسته شد را تنظیم می‌کند. عدد آن از ۰ تا ۹۰ قابل تنظیم است اما کارخانه آن را بر روی عدد ۱۰ گذاشته است.
 5. E4 تنظیمات دلخواه است.
 6. E5 زمان کار قفل مکانیکی که عددی بین ۰ تا ۰۲ است.
 7. E6 شرایط قفل درب اتوماتیک را در زمان قطع برق مشخص می‌کند.
 8. E7 تنظیمات مربوط به قدرت موتور است و در دو عدد ۰۰ و ۰۲ قابل تنظیم است.

نحوه عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای

قبل از انجام هرگونه تنظیماتی بر روی درب اتوماتیک شیشه ای، ابدا می بایست عیب های آن را مشخص کرد. قبل از بررسی برخی از معمول ترین مشکلات، لازم است به این نکته توجه شود که، بهتر است این درب ها به صورت دوره ای (معمولا ار ۶ ماه) توسط کارشناس بررسی شود.

از جمله ابتدایی ترین کارهایی که می توان جهت عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای انجام داد، عبارت است از: چک کردن سلامت باتری، اطمینان حاصل کردن از عملکرد صحیح سنسورها، قرار گرفتن سوییچ قدرت بر روی حالت اتوماتیک و موارد این چنینی. همچنین، برای عیب یابی بهینه تر، بهتر است قطعات درب های اتوماتیک شیشه ای را بشناسید.

عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای

قطعات درب اتوماتیک شیشه ای

این درب‌ها باکیفیت‌های مختلفی ساخته می‌شوند. نکته مهم در انتخاب درب اتوماتیک شیشه ای، نوع آلیاژ به‌کار رفته در آن است. مرغوبیت آلیاژ مصرفی، سبب افزایش طول عمر آن می‌شود.  مهم‌ترین قطعه استفاده شده در آن، اپراتور است که وظیفه آن کنترل عملکرد قطعات می‌باشد. در ادامه به بررسی اجزای آن می‌پردازیم همچنین جهت تنظیمات و یا برطرف کردن خرابی هر یک از قطعات زیر، می وانید با ما تماس بگیرید (۰۲۱۵۵۴۴۹۱۰۰).

 • موتور درب اتوماتیک شیشه ای

موتور درب اتوماتیک شیشه ای از اجزای اصلی درب‌های برقی می‌باشد. موتور‌ها، نیروی الکتریکی را به نیروی مکانیکی تبدیل می‌کنند که این امر باعث به حرکت در آمدن درب‌ها در جهات مختلف می‌شوند.

 • قفل درب اتوماتیک شیشه ای

برای بالا بردن امنیت درب‌ها می‌توان از قفل برقی استفاده کرد. این قفل‌ها را در قسمت بالایی یا انتهای اپراتور تعبیه می‌کنند. استفاده از قفل‌های الکترونیکی در اماکن تجاری و مسکونی مزایای بی‌شماری دارد. شما می‌توانید بدون استفاده از کلید، این قفل‌ها را باز و بسته کنید و از راه دور با کمک ابزار‌ها و برنامه‌های هوشمند، قفل‌ها را کنترل و نظارت کنید.

 • ریل و کاور

دلیل اصلی بیصدا بودن درب اتوماتیک، وجود ریل آلومینیومی است و علت روان بودن ریل‌ها، کاوری است که روی آن تعبیه شده است که لازم است هرچند ماه یکبار تعویض شود.

 • کنترل باکس

این باکس وظیفه کنترل و فرمان موتور را به عهدهدارد. کنترل باکس یک سیستم الکترونیکی هوشمند بوده که باید در مکانی نصب شود که امکان نفوذ آب به داخل آن وجود نداشته باشد.

 • باتری بک آپ

وجود باتری بک آپ در درب اتوماتیک بسیار لازم و ضروری است چون در زمان قطع برق، تنها تامینکننده برق برای این درب‌ها، باتری بک آپ است.

 • ریموت کنترل

این ریموت‌ها امکان باز و بسته شدن درب از راه دور را فراهم می‌کنند.

 • استاپر

استاپرها همان متوقف‌کننده‌ها هستند که وظیفه اصلی‌شان تعیین حدود باز و بسته شدن درب‌هاست.

 • حسگر یا سنسور

سنسور‌ها بالای درب شیشه‌ای اتوماتیک نصب می‌شوند و از طریق اشعه به تمامی حرکت‌های اشیا یا افراد واکنش نشان می‌دهند و درب را برای ورود یا خروج آن‌ها باز می‌کنند.

سوالات متداول تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای

در این قسمت، به پرتکرارترین سوالات مرتبط با تنظیمات درب اتومات، به صورت تخصصی پرداخته می شود. این موارد، عبارت است از:

چگونه درب هوشمند شیشه ای را ریست کنیم؟

معمولا ریست کردن، ابتدا با قطعی برق و سپس پاک کردن دیتاهای برنامه های ذخیره شده بر روی درب آغاز می شود. در این راستا می بایست دکمه های open و close ریموت را به صورت همزمان با هم فشار داد.

کلام آخر 

همه ما تجربه استفاده از درب هوشمند شیشه ای را در مواقعی از سرعت باز و بسته شدن و یا تاخیر در باز شدن آن گله مند شده‌ایم، را داریم. برای جلوگیری از این پیشامد، رعایت تمامی نکات ذکر شده و سرویس مجدد تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای از اهمیت بالایی برخوردار است. شما می‌توانید برای ارتباط با کارشناسان متین هوشمند و خرید کرکره برقی، درب اتومات، سایبان برقی یا اطلاع از قیمت کرکره برقی از طریق فرم تماس و یا راه‌های ارتباطی موجود در سایت اقدام کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.