در نظر داشته باشید که خرید کرکره برقی برای موارد مختلفی انجام می‌پذیرد. یکی از عام‌ترین دلایل آن، افزایش امنیت محل کار، خانه و پارکینگ می‌باشد. خرید کرکره برقی و استفاده از آن نه تنها می‌تواند قابلیت حفاظت بیشتری در اختیار مصرف کننده قرار دهد، بلکه در بعضی موارد می‌تواند جلوه زیبایی به مکان مورد نظر بدهد. در ادامه با متین هوشمند همراه باشید تا با سنجش عوامل مهم، بتوانید خرید کرکره برقی مطمئنی را داشته باشید.

راهنمای خرید کرکره برقی

در این بخش مشاوران متین هوشمند که سال‌هاست در زمینه فروش کرکره برقی تجربه دارند راهنمایی برای شما عزیزان آماده کرده‌اند، این موارد تاثیر بسیار زیادی در تعیین قیمت کرکره برقی دارند و شامل موارد زیر می‌باشد. شما با رعایت این موارد می‌توانید متناسب با بودجه خود کرکره برقی مناسبی را تهیه کنید.

 • نوع موتور

همانطور که در مقاله تعیین موتور کرکره برقی توضیح دادیم، ۳ نوع موتور در کرکره برقی مورد استفاده قرار می‌گیرند. موتور توبلار، ساید و سانترال. برای خرید کرکره برقی ابتدا باید ابعاد محل مشخص شود و سپس، نوع موتور انتخاب شود. علاوه بر کرکره، سایبان‌های برقی هم ممکن است از همین انواع موتور استفاده کنند. به عنوان مثال هنگام تهیه سایبان برقی تهران ممکن است، از موتور توبلار برای نصب کردن آن استفاده شده باشد.

 • نوع کرکره

خرید کرکره برقی به طور کلی به دو دسته: کرکره برقی و کرکره دستی تقسیم می‌شود. خود کرکره برقی دارای انواع بسیار مختلفی می‌باشد که برای مثال موارد زیر را شامل می‌شود:

 1. کرکره خارجی و داخلی: نوع داخلی کرکره برقی معمولا در بالای پنجره‌ها نصب می‌شود و نوع خارجی آن، برای نمای بیرون فروشگاه‌ها و ساختمان‌ها استفاده می‌شود.
 2. کرکره مشبک: جنس این نوع کرکره‌ها از استیل ضد زنگ می‌باشد و در مکان‌های شلوغ و بزرگ مانند فروشگاه‌های تجاری که نیاز به امنیت بیشتری دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 3. کرکره همراه با سوراخ: این نوع کرکره‌ها از فولاد گالوانیزه تشکیل شده است.
 4. کرکره برقی مغازه
 5. کرکره برقی پارکینگ
 • نوع تیغه

یکی دیگر از عواملی که هنگام خرید کرکره برقی باید به آن توجه کرد، نوع تیغه استفاده شده در آن است. هرکدام از این تیغه‌ها جهت مصارف مختلفی بکار می‌روند. برای مثال، تیغه‌های با قلاب معکوس، معمولا در بیرون مغازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این حالت، طرف غیر تخت تیغه، رو به بیرون می‌باشد. تیغه کرکره برقی دارای دسته‌بندی‌های زیر می‌باشد:

 • تیغه تخت.
 • تیغه فوم دار.
 • تیغه با قلاب معکوس.
 • پانچ دار.
 • غضروف دار.
 • قوس دار.
 • شفاف.
 • رولکس.

راهنمای خرید کرکره برقی

بررسی انواع تیغه‌ها در خرید کرکره برقی

با توجه به موارد ذکر شده در بالا از انواع تیغه‌های استفاده شده در کرکره‌های برقی، در اینجا قصد داریم، به بررسی چند مورد از آن‌ها قبل از خرید کرکره برقی بپردازیم. اگر شما نیز با صدای کرکره برقی خود مشکل دارید می‌توانید از راهنما رفع صدای کرکره برقی استفاده کنید.

 • تیغه‌های آلومینیومی

این تیغه، از بیلت آلومینیومی ساخته می‌شود و بخاطر قابلیت ضد خش بودن آن، در مکان‌هایی نظیر مغازه‌ها و به طور کلی در ساختمان‌های صنعتی با میزان تردد بالا، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما ویژگی توخالی بودن آن، باعث شده است تا در منازل مسکونی استفاده نشود. از ویژگی‌های این تیغه می‌توان به سبک بودن آن اشاره کرد که به صورت کلی، وزن در قیمت کرکره برقی و عمر آن تاثیرگذار است. در حال حاضر در بازار ایران خرید کرکره برقی با این ویژگی به میزان بالایی انجام می‌شود. همچنین به دلیل اینکه این نوع کرکره برقی، قابلیت ضد زنگ را نیز دارا می‌باشند، می‌توان از آن در هر نوع آب و هوایی استفاده کرد.

 • تیغه‌های گالوانیزه

اگر بخواهیم تیغه گالوانیزه را نسبت به نوع آلومینیومی، مقایسه کنیم، باید بگوییم این تیغه از استحکام بالاتری برخوردار است؛ اما ضدخش و یا ضدزنگ نیست. با توجه به ویژگی‌های گفته شده، خرید کرکره برقی با تیغه گالوانیزه بیشتر برای پارگینگ و منازل مسکونی استفاده می‌شود.

 • تیغه‌های شفاف

نام دیگر تیغه‌های شفاف، پلی کربنات می‌باشد که به دلیل مقاومت بالای آن، بیشتر در مکان‌هایی که نیاز به امنیت بالا دارد استفاده می شود. از ویژگی‌های تیغه شفاف می‌توان به ضد خش، زنگ و آتش بودن آن، اشاره کرد.

 

تیغه‌های شفاف در خرید کرکره برقی

انواع بیلت در خرید کرکره برقی

به زبان ساده بیلت برای تولید انواع تیغه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و به ۳ نوع تقسیم بندی می‌شود:

 • بیلت ضایعات

بیلت ضایعات به اینگونه ساخته می‌شود که ابتدا بیلت‌های قدیمی را، ذوب کرده و مجددا تولید می‌کنند. این بیلت‌ها به دلیل اینکه آلیاژبندی آن‌ها به درستی انجام نمی‌شود، عمر استفاده پایینی دارند. همچنین به دلیل دست دوم بودن، مقداری ناخالصی از جنس سرب و خاک در آن وجود دارد.

 • بیلت استاندارد

بیلت‌های فابریک از جنس آلومینیوم هستند و همچنین آلیاژبندی درستی در آن انجام می‌شود. البته باید به این نکته توجه داشت که ممکن است درصد خطای بسیار پایینی در این کار وجود داشته باشد. همین درصد کوچک، ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به ارمغان آورد!

 • بیلت سرشاخه

این بیلت‌ها تقریبا مانند نوع اول هستند و از ضایعات تیغه‌های آلومینیومی ساخته می‌شوند. در این نوع فرآیند از دستگاه‌های تولید برق مستقیم و اکستروژن استفاده می‌شود.

مطلب پیشنهادی: خرید انواع درب شیشه ای اتوماتیک

مزایای خرید کرکره برقی 

در اینجا قصد داریم، چند مورد از مزایای خرید کرکره برقی را بازگو کنیم.

 1. علاوه بر اینکه امنیت و زیبایی را افزایش می‌دهد، فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند.
 2. دارای سر و صدای بسیار کم نسبت به مدل دستی است.
 3. دارای کیفیت و تنوع رنگی متناسب با نیاز مشتری است.
 4. داشتن ریموت کنترل.
 5. دارای حسگر مانع است؛ یعنی وقتی جسمی توسط چشمی کرکره شناسایی شود، مانع بسته شدن آن می‌شود.
 6. خرید کرکره برقی در کنار خدمات پس از فروش و قیمت مناسب.

بهترین کار برای خرید کرکره برقی مناسب (Electric shutters) ، ابتدا بررسی کردن محل است. با اینکار مواردی نظیر: ابعاد محل، مقدار مساحت و تردد، میزان امنیت و مواردی از این دست مشخص می‌شود. وقتی این موارد مشخص شدند می توان نسبت به خرید کرکره برقی با قیمت مناسب اقدام کرد. شما می‌توانبد به راحتی و با اطمینان خرید خود را از متین هوشمند انجام دهید و بهترین خدمات را در این زمینه دریافت کنید.

با حداقل کردن هزینه در خرید کرکره برقی صرفه‌جویی کنید!

همان طور که ملاحظه کردید، در خرید کرکره برقی می‌توان گزینه‌های مختلفی را مد نظر قرار داد. این گزینه‌ها دست خریدار را در انتخاب جنبه‌های گوناگون کرکره باز می‌گذارد. این جنبه‌ها ممکن است ناظر بر سطح امنیت و زیبایی باشند. برای صرفه‌جویی در مورد اخیر، می‌توانید به موارد مختلفی توجه کنید. مثلا می‌توانید از موتور کرکره برقی چینی استفاده کنید؛ یا تیغه‌های آلومینیومی را بر همتایان شیشه ای (در واقع: پلی‌کربناتی) آن‌ها ترجیح دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره باید به مقاله قیمت کرکره برقی در همین وب سایت مراجعه کنید.

سوالات متداول

برای برقی کردن کرکره دستی باید چکار کرد؟

در این شرایط می‌توان متناسب با نوع و ابعاد کرکره از موتور ساید و یا موتور تیوبلار جهت برقی نمودن آن استفاده نمود.

آیا امکان به سرقت رفتن کرکره ها در ویلا وجود دارد ؟

چنان چه آهن‌کشی کرکره اصولی باشد به هیچ عنوان امکان سرقت کرکره برقی وجود ندارد.

آیا خرید کرکره برقی برای پنجره و درب ورودی ویلا، از نظر امنیت مناسب است؟

بله، خرید کرکره برقی بهترین گزینه در چنین شرایطی است. چرا که در زمان بسته شدن کرکره اگر فرد سارق اقدام به برش کرکره نماید می بایست کل کرکره را برش دهد ولی در صورت استفاده از نرده صرفأ بریدن یک عدد نرده جهت ورود سارق کافی می باشد.

در چه مواقعی از موتور ساید استفاده میشود؟

از موتور ساید برای کرکره‌های عریض و پرترددی همچون پارکینگ مجتمع مسکونی که تردد بالایی دارد یا کرکره برقی فروشگاه‌ها که ابعاد بزرگی دارند؛ استفاده می‌شود.

مزایا و معایب کرکره برقی فولادی چیست؟

بزگترین مزیت کرکره برقی فولادی، ضد ضربه و ضد سرقت بودن آن است. از معایب این نوع کرکره، قیمت بالا و ایجاد سر و صدا حین کار کردن است.

۴.۹/۵ - (۷ امتیاز)

۲۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *