درب آکاردئونی برقی یک جایگزین مناسب برای کرکره برقی پارکینگ محسوب می‌شود. برای افزایش امنیت در خانه، مکان‌های صنعتی و ساختمان‌های بزرگ، درب‌های کاردئونی پیشنهاد متخصصان متین هوشمند به شما است. برای قیمت خرید قیمت درب اتوماتیک آکاردئونی و شیوه نصب و اجرای این مدل درب‌ها با کارشناسان فنی، نصابان مشورت کنید.

نکته: برای امنیت بیشتر درب آکاردئونی برقی یا کرکره برقی پارکینگ شما می‌توانید از قفل کرکره برقی استفاده کنید.

درب آکاردئونی برقی چیست؟

درب آکاردئونی برقی نوعی درب تاشو از جنس آهن و فولاد است که به صورت کشویی باز و بسته می‌شود. درب آکاردئونی که به عنوان درب اتوبوسی هم شناخته شده است، با ورود به دنیای سازه‌های معماری، برای طراحی مدرن در فضای کوچک مورد توجه معماران قرارگرفت.

با طراحی و تولید این مدل درب اتوماتیک با متریال متفاوت و پشتیبانی از قابلیت کاهش فضای اشغالی، تنها عیب درب اتوماتیک شیشه ای برطرف شد. در بسیاری از مکان‌های اداری از پارتیش‌های چوبی برای ایجاد یک فضای شخصی و جدید استفاده می‌کنند، این در حالی است که درب آکاردئونی برقی با طراحی و تولید از جنس فولاد و آهن علاوه بر استحکام بالا، امکان ایجاد فضای شخصی و البته امن را فراهم می‌کند.

انواع درب آکاردئونی برقی

انواع درب آکاردئونی از لحاظ ظاهر و کاربرد به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند. با در نظر گرفتن ویژگی‌های این مدل درب می‌توان آن را از جنبه شکل ظاهری و با توجه به سطح نیاز خریداران به چند دسته تقسیم کرد. همچنین پیش از اینکه برای خرید آن اقدام کنید، سطح کاربرد خود را در نظر بگیرید.

این نوع درب‌ها در واقع یک سری تسمه فلزی هستند که به کمک پین‌هایی به یکدیگر متصل شدند و در یک قاب قرار گرفته‌اند که به آن‌ها این اجازه را می‌دهد که در محور عرض‌ها حرکت کنند. برای بالا بردن امنیت علاوه بر درب آکاردئونی برقی، می‌توان از کرکره برقی پارکینگ مدل فولادی نیز استفاده کرد.

درب آکاردئونی برقی از نظر ظاهری به ۳ دسته تقسیم می‌شود:

درب آکاردئونی معمولی

این مدل درب را برای حفاظ جلوی درب ساختمان استفاده می‌کنند. به صورت دستی باز و بسته می‌شود و از جنس آهن و فولاد تولید شده تا امنیت را افزایش دهد.

درب آکاردئونی دو گل

با وجود اینکه، درب آکاردئونی دوگل از جنبه ظاهری با مدل‌های دیگر متفاوت است اما به دلیل تعداد بیشتر لوزی‌های ایجاد شده، امنیت را افزایش می دهد. هرچقدر طراحی و تعداد لوزی‌ها بیشتر باشد، امکان باز کردن درب کمتر می‌شود.

درب آکاردئونی سه گل

درب آکاردئونی سه گل از نظر ظاهری با مدل‌های دیگر قابل مقایسه است اما همانقدر که شکل ظاهری درب تغییر می‌کند، میزان امنیت حفاظ هم کم یا زیاد می‌شود. با توجه به گفته بالا، هرچقدر طراحی درب‌های آکاردئونی ساده‌تر باشد، امنیت هم کمتر و برعکس، هرچقدر طراحی و تعداد لوزی‌ها بیشتر باشد، امنیت بیشتر می‌شود.

انواع درب آکاردئونی برقی

درب آکاردئونی برقی از نظر کاربرد نیز به ۲ دسته تقسیم می‌شود:

درب آکاردئونی برقی

به این نوع درب اتوماتیک، درب اتوبوسی نیز گفته می‌شود، زیرا هم از نظر ظاهری بسیار شبیه درب‌های اتوبوس هستند هم از نظر کارکرد. این درب‌ها فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند که دلیل استفاده از درب آکاردئونی برقی در اتوبوس‌ها نیز همین قابلیت اشغال فضای کم آن‌ها است و هم به دلیل نوع طراحی برای افزایش امنیت کاربران مناسب است.

درب اتوماتیک آکاردئونی

علاوه بر درب آکاردئونی برقی، درب اتوماتیک آکاردئونی نیز نوع دیگری از درب‌های آکاردئونی برقی به حساب می‌آید. که برای مکان‌های صنعتی با رفت و آمد بالا بسیار مناسب است و با اشغال کمترین فضا، امنیت و آرامش را برای شما به ارمغان می‌آورد.

درب آکاردئونی برقی چگونه کار می کند؟

درب‌های آکاردئونی برقی به دو حالت یکطرفه و دوطرفه کار می‌کنند. در لحظه باز شدن، دو لت در دقیقا به شکل بازو و ساعد که از آرنج خم شده و به هم می‌پیوندند، از وسط خم می‌شوند و در یک طرف قرار می‌گیرند. کارایی این نوع درب‌ها به گونه ای است که در یک فضای ۱۰۰ سانتی متری اگر باز و بسته شوند، حداکثر فضای ۱۰ سانتی متری را اشغال می‌کنند. بنابراین کمترین فضا را اشغال می‌کنند و از مابقی فضا می‌توان برای رفت و آمد استفاده کرد.

درب اتوماتیک آکاردئونی تقریبا ساختاری شبیه درب اتوماتیک لولایی دارد ولی تفاوتی که بین این دو درب وجود دارد در تقسیم بندی لت‌های آن‌ها است. در درب آکاردئونی هر لنگه به دو قسمت مساوی تقسیم می‌شود و هر یک از این قسمت‌ها به کمک لولا به یکدیگر متصل شده‌اند و با باز شدن درب، این دو قسمت بر روی یکدیگر قرار می‌گیرند و با توجه به اینکه عرض دهانه چقدر است می‌توانند به یک سمت یا به هر دو سمت جمع شوند.

قیمت درب آکاردئونی برقی چقدر است؟

قیمت درب آکاردئونی برقی

در هنگام خرید درب آکاردئونی باید به این نکته توجه کنید برای چه محیطی به این درب اتوماتیک نیاز دارید، از عوامل موثری که در قیمت این نوع درب موثر است ابعاد آن است که نشان می‌دهد شما چه تعداد نرده آکاردئونی نیاز دارید. علاوه بر این، ضخامت آهنی که در ساخت این حفاظ‌ها به کار می‌رود نیز در قیمت آن تاثیر دارد. عامل دیگری که در قیمت تاثیر می‌گذارد نوع درب اتوماتیک است.

جمع بندی

در این مقاله دریافتیم که درب اتوماتیک آکاردئونی چیست و چه انواعی دارد و چه عواملی بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد. بهتر است برای امنیت بیشتر فضایی که در آن قصد نصب این گونه درب‌ها را دارید از مدل چهارگل و پنج خم استفاده کنید چرا که این مدل مانع از دیلم انداختن و خم کردن نرده های آن می‌شود. برای اطلاع از قیمت انواع درب اتوماتیک با متین هوشمند در ارتباط باشید.

سوالات متداول درب آکاردئونی برقی

قیمت درب آکاردئونی برقی چگونه محاسبه می شود؟

ابعاد درب، ضخامت آهن درب، نوع درب اتوماتیک

امن ترین مدل درب آکاردئونی کدام است؟

مدل چهارگل و پنج خم است چرا که بع دلیل تسمه های زیاد متراکم تر است و با دیلم به راحتی خم نمی شود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *