نصب کرکره برقی پارکینگ، برای بالا بردن امنیت ساختمان بسیار مناسب است. امروزه وسایل نقلیه، یکی از سرمایه‌های افراد به حساب می‌آید. به همین دلیل، بالا بردن امنیت پارکینگ ساختمان ها، یکی از دغدغه‌های مردم شده است.

اما با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش کرکره برقی پارکینگ و کرکره برقی مغازه ، امنیت پارکینگ خانه‌ها و مغازه‌ها تا حدود زیادی تامین شد. درب‌های اتوماتیک بازویی، هنگام بسته شدن، زمان بیشتری را نسبت به درب‌های مجهز به کرکره صرف می‌کنند. به همین دلیل امنیت این کرکره‌ها نسبت به درب‌های اتوماتیک بازویی بیشتر است.

بررسی انواع کرکره برقی پارکینگ به همراه لیست قیمت کرکره برقی پارکینگ در سال 1401. ارائه خدمات تولید، نصب و تعمیر کرکره های برقی توسط شرکت متین هوشمند.

درب‌های اتوماتیک بازویی از بازوهای الکتریکی برای باز و بسته کردن درب پارکینگ استفاده می‌کند ولی در کرکره، برای انجام این کار، از موتور کرکره برقی کمک گرفته می شود. لازم به ذکر است که موتور کرکره برقی در مقایسه با بازوهای الکتریکی، مقاوم تر است.

در گذشته، مردم به صورت دستی درب های پارکینگ را باز و بسته می‌کردند. اما امروزه با تولید انواع درب اتوماتیک شیشه ای و غیره، این کار به راحتی و با کمک یک ریموت انجام می‌شود. علاوه بر درب پارکینگ خانه‌ها، امروزه از کرکره در فروشگاه‌ها، بانک‌ها و به ویژه مغازه‌ها استفاده می‌شود.

کاربرد کرکره برقی پارکینگ

کاربرد کرکره برقی پارکینگ چیست؟

امروزه با گسترش انواع درب‌های پارکینگ، بسیاری از ساختمان‌ها و مراکز، به استفاده از کرکره برقی پارکینگ روی آورده‌اند. نصب کرکره برقی پارکینگ در سه فاز مختلف انجام می‌گیرد که به شرح زیر است:

 • استفاده از درب کرکره‌ای برای ساختمان‌های در حال ساخت.
 • تعویض درب فعلی پارکینگ با کرکره اتوماتیک پارکینگ.
 • درب دوم زیر پایلوت در ساختمان‌های شمالی.

عموماً از کرکره، برای درب اصلی پارکینگ ساختمان‌ها یا بعد از درب اول، به عنوان درب دوم، جهت جلوگیری از وارد شدن افراد متفرقه به پارکینگ، استفاده می‌کنند. در ساخت انواع درب کرکره‌ای، حتما باید به نکات فنی توجه ویژه‌ای شود و نصب آن باید توسط متخصصین این کار، صورت بگیرد.

مطلب پیشنهادی: راهنما رفع صدای کرکره برقی

کرکره برقی پارکینگ قیمت

موتور کرکره برقی پارکینگ، تاثیرگذارترین عامل در تعیین هزینه است. موتورها در 3 مدل سانترال، توبلار و ساید موجود است. گفتنی است هر کدام از این موتورها مزایا و معایب خاصی دارند. اما به طور کلی، موتور توبلار برای کرکره‌هایی که وزن کمتری دارند، مناسب است و قیمت آن‌ها نسبت به موتور های ساید ارزان‌تر است.

همچنین این موتورها برق اضطراری ندارند و در دو مدل سنگین صنعتی و سبک عرضه می‌شوند. موتور سنترال، اولین نسل موتورهای کرکره بوده که امروزه استفاده از آن، منسوخ شده است. موتور ساید کرکره برقی، قویترین نوع موتور کرکره برقی است که برای کرکره های سنگین نیز مناسب است. این موتور امکانات زیادی همچون برق اضطراری دارد.

نوع تیغه استفاده شده در کرکره برقی پارکینگ دیگر عاملی است که بر روی قیمت آن تاثیرگذار است. این تیغه‌ها از جنس‌های مختلفی همچون تیغه آلومینیومی، تیغه گالوانیزه و تیغه شفاف است. همچنین ریل کرکره، لوله وسطی کرکره برقی، صفحه پلیت، مرکز کنترل و قوطی کرکره در هزینه نصب کرکره برقی تاثیر می‌گذارد.

قیمت کرکره برقی پارکینگ

ابعاد درب نیز نقش مهمی در تعیین هزینه دارد. این ابعاد باید توسط متخصصین مجرب اندازه گیری شود و در نهایت هزینه آن برای مشتری محاسبه شود. همچنین سنسورهای فتوسل و دیگر تجهیزات امنیتی که در زمان نصب کرکره برقی از آن استفاده می‌شود، بر روی قیمت آن تاثیرگذار است.

موتور کرکره برقی پارکینگ

انتخاب موتور کرکره برقی، به نوعی مهم‌ترین بخش برای خرید کرکره برقی پارکینگ می‌باشد، که همین مسئله هم به عوامل بسیاری بستگی دارد، که در ذیل برخی از آنها را نام می‌بریم.

 • میزان تردد در پارکینگ که بهتر است موتور ساید برای درب کرکره ای پارکینگ در نظر گرفته شود. اگر تردد ماشینی شما به پارکینگ کم است می توانید از موتور تیوبلار استفاده کنید.
 • ابعاد موتور کرکره که هر کدام از برندها و انواع آن، می‌تواند فضای متفاوتی را در پارکینگ اشغال کنند.
 • قدرت و توان در موتور کرکره برقی، تاثیر مستقیم در انتخاب و خرید آن دارد.

چگونه تیغه کرکره برقی پارکینگ را انتخاب کنیم؟

پس از انتخاب موتور کرکره پارکینگ که در بالا به آن اشاره نمودیم، انتخاب تیغه کرکره نیز امر بسیار مهمی می‌باشد، که انواع مختلفی دارد:

 • رول گیتر که فولاد ضد برش می‌باشد و معمولا برای پارکینگ منازل به علت قیمت بسیار بالا استفاده نمی‌شود
 • آلومینیومی، به صرفه‌ترین و بهترین نوع تیغه برای استفاده در پارکینگ‌ها است، که معمولا برای نصب باید دو لایه باشد؛ تا نتیجه بهتری بگیرید.
 • فلز فولادی، نوعی از تیغه کرکره می‌باشد، که به علت عمر کم و همچنین دوام کمتر نسبت به دیگر تیغه‌ها، معمولا توصیه نمی‌شود.

نکات خرید کرکره برقی پارکینگ

مهمترین نکات خرید کرکره برقی پارکینگ

در زمان خرید کرکره برقی پارکینگ، حتما به ابعاد کرکره و تیغه استفاده شده توجه کنید و در نظر داشته باشید که می‌توانید با توجه به نمای ساختمان و رنگ‌بندی پارکینگ، از تیغه‌های رنگی و مدل‌دار استفاده کنید.

همچنین باید به نوع موتور کرکره برقی هم توجه کنید؛ برای مثال اگر احتمال باز و بسته شدن درب پارکینگ بیش از 50 بار در طول یک روز است، نباید از موتور توبلار استفاده کنید زیرا این موتورها در تعداد تردد در طول یک روز، محدودیت دارند.

هنگام خرید کرکره برقی باید با کیفیت‌ترین و مرغوب‌ترین کرکره را خریداری کنید. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمان خرید کرکره پارکینگ باید به آن توجه کنیم، اعتبار مرکز فروش کرکره برقی است. هر چه سابقه کاری، تعداد پروژه و نیروی متخصص یک شرکت بیشتر باشد، نشان دهنده آن است که می‌توان به این شرکت اعتماد کرد و از خدمات آن بهره برد.

تعمیر کرکره برقی پارکینگ

پس از انتخاب، خرید و نصب کرکره برقی پارکینگ، پس از مدتی ممکن است، به دلیل استفاده مداوم از این کرکره‌ها، نیاز به سرویس و یا در برخی موارد، تعمیر احساس شود. شما می‌توانید با انجام سرویس دوره‌ای کرکره در بازه زمانی مشخص، از خرابی‌های ممکن پیش‌گیری کنید، که خود این مسئله به نوعی باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود.

از جمله مواردی که ممکن است در کرکره برقی پارکینگ دچار خرابی شود، عبارت است از:

 1. قفل شدن درب کرکره برقی پارکینگ.
 2. خرابی مرتبط با فرستنده.
 3. تراز نبودن ابعاد کرکره هنگام نصب.
 4. اتصالی و قطع برق.
 5. مشکل در سنسور.
 6. تمام شدن عمر باتری.

مزیت کرکره برقی پارکینگ نسبت به درب آهنی چیست؟

از جمله مزایایی که کرکره های برقی پارکینگ نسب به انواع دربهای آهنی دارند، عبارت است از:

 • نصب و اجرای راحت، سریع و ارزان و در عین حال تنوع بالا در طرح و رنگ.
 • جلوگیری از ورود سرما به پارکینگ و راه پله‌های ساختمان ( به خصوص ساختمان‌های شمالی).
 • بسیار مناسب برای ساختمان‌هایی که امکان نصب جک پارکینگ را ندارند.
 • عایق در برابر صدا و حرارت.
 • انتخابی بسیار مناسب و مقرون به صرفه برای کارخانجات، فروشگاه‌ها و املاک تجاری با امنیت بالا و استفاده آسان.

نحوه نصب کرکره برقی پارکینگ

نحوه نصب کرکره برقی پارکینگ چگونه است؟

درب های کرکره ای یا به صورت رول به داخل و یا رول به خارج نصب می شوند. اینکه در محل شما کدام یکی از این روش ها استفاده می شود به ارتفاع سقف محل نصب و سلیقه شما بستگی دارد. این نکته را بدانید که نوع موتور و تیغه کرکره، در نوع رول شدن کرکره برقی پارکینگ به داخل یا خارج ندارد.

 • نصب درب کرکره ای پارکینگ رول به بیرون

اگر ارتفاع کف تا سقف از 2 متیر و 40 سانت کمتر باشد و نیازمندیم که بازشوی کرکره به گونه ای باشد که ماشین های شاسی بلند به راحتی تردد کنند، باید کرکره را روی دیوار خارجی و رول به بیرون نصب کنیم. در نصب کرکره برقی پارکینگ به صورت رول به بیرون، برای موتور آن باید یک کاور در نظر بگیرید.

 • نصب درب کرکره ای پارکینگ رول به داخل

در کرکره برقی پارکینگی که به صورت رول بیرون نصب می شوند یک استوانه با قطر 35 سانتی متر بالای کرکره قرار میگیرد. اگر ارتفاع کف تا سقف شما 2 متر و 40 سانت باشد، با در نظر گرفتن ارتفاع خودروهای شاسی بلند که 2 متر است، هیچ مشکلی برای نصب درب کرکره ای پارکینگ به صورت رول به داخل وجود ندارد.

در نصب کرکره برقی پارکینگ رول به داخل، موتور در داخل ساختمان قرار میگیرد. در نتیجه در معرض نور خورشید و بارش برف و باران نخواهد بود و به کاور نیاز ندارد.

روش نصب کرکره برقی پارکینگ

انتخاب بهترین کرکره برقی پارکینگ

حال که به اهمیت استفاده از کرکره‌ها پی بردید، اولین قدم برای شما انتخاب کرکره برقی با کیفیت برای پارکینگ است؛ که عوامل بسیار مختلفی در آن تاثیر دارند و شما با شناخت آنها می‌توانید، انتخابی مطمئن و صد البته بهینه از نظر مالی داشته باشید و ما در ذیل به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

 • بهترین کرکره پارکینگ متناسب با نمای ساختمان

نمای ساختمان یکی از موضوعات بسیار مهم در انتخاب آن است. انتخاب کرکره برقی مناسب، در زیباسازی نمای ساختمان تاثیرگذار است. اگر رنگ کرکره برقی را همرنگ با نمای ساختمان در نظر بگیریم، در این صورت هارمونی و اصول زیبایی را رعایت کردیم.

نتیجه گیری

امنیت یکی از مسائلی است که امروزه در خرید و یا اجاره خانه بسیار مهم است، به طوری که برخی افراد در صورت نبود امنیت در محل مورد نظر از خرید منزل منصرف می‌شوند. یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه در زمینه امنیت، پارکینگ می‌باشد که محل نگهداری وسیله نقلیه می‌باشد.

استفاده از کرکره پارکینگ، یکی از بهترین روش‌های موجود برای تامین امنیت پارکینگ خانه می‌باشد و در این مقاله ما به اهمیت و کاربرد کرکره برقی پارکینگ اشاره کردیم و عوامل موثر در انتخاب و خرید کرکره برقی را نام بردیم تا در زمان خرید، اطلاعات کافی داشته و بتوانید بر اساس نیاز و بودجه مدنظر خود بهترین خرید ممکن را انجام دهید.

استفاده از کرکره برقی پارکینگ

نکته مهم دیگری که در بالا به آن اشاره نمودیم، انجام سرویس‌های مورد نیاز توسط تکنسین‌های متخصص جهت نگهداری کرکره پارکینگ می‌باشد، که خود تاثیر بسیار زیادی در هزینه‌ها دارد.

متین هوشمند، یکی از بهترین شرکت‌های ساخت، نصب و فروش کرکره برقی ، موتور کرکره برقی، سایبان برقی و درب اتوماتیک شیشه ای، با بیش از یک دهه سابقه موفق، اقدام به ارائه بهترین خدمات کرکره برقی می‌کند.

جهت خرید و نصب با کیفیت‌ترین و بهترین کرکره برقی، همچنین اطلاع از قیمت کرکره برقی ، با همکاران ما در متین هوشمند تماس حاصل فرمایید. (شماره تماس: 55449100021)

تجهیزات ایمنی کرکره برقی پارکینگ شامل چه مواردی می شود؟

از جمله سیستم ها و تجهیزات ایمنی که کرکره برقی پارکینگ می بایست داشته باشد، عبارت است از: سیستم رولینگ کد، جا قفلی، دوربین مدار بسته.

ابعاد استاندارد کرکره برقی پارکینگ چقدر است؟

برای اندازه گیری ابعاد، می بایست در واقع ارتفاع رول کرکره برقی محاسبه شود و پس از آن، طول متراژ محاسبه می گردد.

علت کار نکردن ریموت کرکره برقی پارکینگ چیست؟

مهم‌ترین علت کار نکردن کرکره برقی، نفوذ آب، پایان ظرفیت باتری و ضربه خوردن است.

عکس کرکره برقی پارکینگ

خرید کرکره برقی با قیمت مناسب

30 دیدگاه

  • سلام. این موضوع بستگیبه کاخانه‌ای داره که تیغه‌ها و یا موتور رو از آون خریداری می‌کنیم. اما لازم نست نگران این موضوع باشید. اولا که تیغه‌های متین هوشمند فقط از کارخونه‌های معتبر ایرانتهیه می‌شوند. دوما هم این که موتورهای ما همگی از استاندارد بالایی برخوردارند و حداقل گارانتی و وارانتی یکساله دارند. با شماره 02155449100 تماس بگیرید.

  • سلام. تنها در صورتی این امر امکان‌پذیر است که کرکره شما از برق اضطراری UPS بهره‌مند باشد. البته در برخی از مدل‌های خاص می‌توان با خلاص کردن جعبه دنده نیز این کار را انجام داد. با این وجود چنین کاری معمولا برای بستن کرکره‌های باز مانده انجام می‌شود و استفاده‌های نادرست ممکن است به کرکره آسیب برساند.

  • این مورد باید توسط کارشناسان بررسی شود. با کارشناسان متین هوشمند تماس بگیرید. 02155449100

  • بله قیمت آن ها بالاتر است و فقط مدل توبلار دارای این قابلیت است. اما این قابلیت بسیار مفید است.

 • سلام برای اندازه گیری کرکره برقی پارکینگ ما باید اندازه هارو خودمون بدیم یا خودتون میاید اندازه می گیرید؟

  • سلام دوست عزیز؛ کارشناسان متین هوشند برای اندازه گیری به محل شما مراجعه می کنند

  • استفاده از تیغه شیشه ای بیشتر برای مکان های تجاری توصیه می شود. برای پارکینگ استفاده از تیغه های معمولی امنیت بیشتری دارد.

  • سلام دوست عزیز، عدم پاسخگویی را حتما پیگیری میکینم. بله تعمیرات هم انجام می شود. لطفا تماس بگیرید برای مشاوره بیشتر.

 • سلام. تیغه آلومینیوم و پلی کربنات شفاف برای درب پارکینگ چه تفاوت هایی دارند؟

  • سلام دوست عزیز، از تیغه‌های آلومینیومی نور عبور نمی‌کند و ارزان‌تر هستند اما تیغه‌های پلی کربنات مقاومت بالاتری دارند، شفاف هستند و قیمت بیشتری دارند.

 • ما پارکینگمون یه در آهنی قدیمی و سنگین داشت. به جاش کرکره برقی گذاشتیم، راحت شدیم.

  • با سلام دوست عزیز.
   روش های متفاوتی برای انجام این کار وجود دارد. در صورت قطعی برق، شما می توانید با استفاده از قابلیت ups (برق اضطراری)، استفاده از خلاص کن موتور کرکره برقی و استفاده از کلید دستی کرکره برقی.

  • با سلام.
   برای اطلاع از شرایط کلی خرید انواع کرکره برقی می توانید با شماره 02155449100 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.