خرابی درب شیشه ای اتوماتیک

همان طور که می‌دانید، این روزها درب شیشه ای اتوماتیک به دلیل کاربرد بسیار راحت و آسانی که دارد، در بیشتر مکان‌های پرتردد بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع درب‌ها هم مانند هر وسیله دیگری، پس از اینکه مدتی از آنها استفاده می‌شود، دچار استهلاک و خرابی می‌شوند و به تعمیر نیاز پیدا می‌کنند. اما قبل از تعمیر باید به مسئله عیب‌یابی خرابی درب شیشه ای اتوماتیک بپردازیم.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای درب شیشه ای اتوماتیک شما پیش بیاید آشنا نماییم. همچنین در ادامه قصد داریم نکات لازم و ضروری جهت مراقبت و شرایط نگهداری از درب اتوماتیک شیشه ای را برای شما شرح دهیم.

عیب یابی خرابی درب شیشه ای اتوماتیک به چه صورت است؟

قبل از اینکه به عیب یابی و خرابی درب شیشه ای اتوماتیک بپردازیم نیاز است تا موارد زیر را بررسی کنیم:

 • به عنوان اولین نکته، بررسی کنید که آیا سوییچ قدرت درب اتوماتیک روشن است یا خیر؛ و اگر روشن است، روی کلید اتوماتیک است یا خیر.
 • از سالم بودن باتری درب اتوماتیک اطمینان حاصل کنید.
 • اگر مشکل در باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای بود، دکمه خاموش آن را 15 ثانیه نگه دارید و دوباره آن را امتحان کنید.
 • مسیر درب شیشه ای اتوماتیک را چک کنید که چیزی سر راه آن نباشد.
 • مطمئن شوید سنسورهای درب شیشه ای اتوماتیک روشن باشد.
 • ریموت‌های کنترل درب اتوماتیک را بررسی کنید که به درستی کار می‌کنند یا خیر.

علل خرابی درب شیشه ای اتوماتیک

حال می‌رسیم به رایج‌ترین مشکلات و خرابی درب شیشه ای اتوماتیک که عبارت است از:

 • درب اتوماتیک تراز نباشد

اگر هنگام نصب، فاصله آن با زمین به طور صحیح در نظر گرفته نشده باشد یا کم باشد، به دلیل اصطکاک با زمین به موتور فشار وارد می‌شود و نهایتا خراب می‌شود.

 • تسمه‌ های درب اتوماتیک شل شود

در صورت بروز این مشکل شما می‌توانید به قرار دادن آن‌ها در جای مناسب و سفت کردن آن‌ها این مشکل را حل کنید.

 • بروز مشکل در کارکرد موتور

در صورت بروز این دست از مشکلات، دستگاه را ریست کرده و دوباره راه‌اندازی کنید. در صورتی که مشکل حل نشد ممکن است از انکودر درب باشد که در این صورت باید قطعه را از درب جدا کرده و نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

 • تنظیمات درب درست نباشد

درب‌های اتوماتیک در هنگام نصب و راه‌اندازی نیاز به تنظیمات دارند و در صورتی که درست تنظیم نشده باشند بعد از مدتی دچار مشکل می‌شوند.

اپراتور درب شیشه ای اتوماتیک را چگونه خلاص کنم؟

برای خلاص کردن اپراتور درب شیشه ای اتوماتیک از روش‌های زیر می‌توان استفاده کرد:

 • قطع کردن برق ورودی

اگر برق دستگاه را قطع کنید، موتور در حالت خلاص قرار می‌گیرد، در این حالت می‌توانید لت‌های متحرک درب را با دست حرکت دهید و آن را باز کنید.

 • استفاده کردن از سوییچ کنترل اپراتور

با استفاده از این سوییچ می‌توانید درب اتوماتیک را در حالت دستی قرار دهید. در این صورت موتور دستگاه از مدار خارج می‌شود و می‌توانید با استفاده از نیروی دست، لت‌های متحرک درب شیشه ای اتوماتیک را حرکت دهید.

هر آنچه درباره عیب یابی خرابی درب شیشه ای اتوماتیک باید بدانیم
عیب یابی خرابی درب شیشه ای اتوماتیک

مراقبت و نگهداری از درب شیشه ای اتوماتیک

همان طور که می‌دانید خرید، نصب و راه‌اندازی این نوع درب‌ها هزینه‌ای برای ما به همراه دارد، بنابراین باید از خرابی درب شیشه ای اتوماتیک جلوگیری کنیم و در حفظ و نگهداری از آن‌ها دقت کنیم و مواردی را رعایت کنیم که به شرح زیر می‌باشند:

 • غلتک‌های درب را به موقع روغن‌کاری کنید و در صورت نیاز آن‌ها را تعویض نمایید.
 • چشمی درب را به صورت مرتب تمیز نگه دارید.
 • باز و بسته شدن درب را مورد بررسی قرار دهید و تنظیمات آن را انجام دهید.

بررسی کنید که درب موقع باز و بسته شدن صدایی ندهد یا لت‌های درب در مسیر خودشان حرکت کنند. همچنین عملکرد دستگاه را به صورت مرتب بررسی کنید که از آن‌ها صدای جیرجیر یا خش‌خش ایجاد نشود.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا رایج‌ترین و متداول ترین مشکلاتی که ممکن است در خرابی درب شیشه ای اتوماتیک رخ دهد را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین راه حل‌هایی را نیز به شما پیشنهاد دادیم. علاوه بر مشکلات و عیب‌های درب اتوماتیک شیشه‌ای، نکاتی درباره حفظ و نگهداری آنها برای پیشگیری از خرابی درب شیشه ای اتوماتیک نیز ارائه نمودیم.

در پایان این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت بروز خرابی درب شیشه ای اتوماتیک می‌توانید با متخصصین متین هوشمند در ارتباط باشید. چرا که با مشاوره و استفاده از تجربیات افراد متخصص و با تجربه جهت بررسی خرابی درب شیشه ای اتوماتیک، علاوه بر رفع و رجوع خرابی آن، باعث پایین آمدن هزینه‌ها در آینده نیز شده اید.

سوالات متداول

علت کار نکردن و خرابی درب شیشه ای اتوماتیک چیست؟

خرابی درب شیشه ای اتوماتیک علل متعددی می تواند داشته باشد تراز نبودن، شل شدن تسمه ها و بروز مشکل در کارکرد موتور برخی از آنها است.

آیا تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای تاثیری در خرابی آن دارد؟

بله، درب شیشه ای اتوماتیک تنظیماتی دارد که اگر در هنگام نصب و راه اندازی به درستی انجام نشود ممکن است ایجاد خرابی کند.

خرید کرکره برقی با قیمت مناسب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.