درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی ، یکی از انواع درب اتوماتیک شیشه ای است که در آن لت‌ها یا لنگه‌های درب برقی، به یک طرف حرکت می‌کنند (به جای اینکه به سمت مخالف بروند) در این صورت هر دو لت درب برقی متحرک بوده و آن‌ها روی یکدیگر حرکت می‌کنند؛ به شکلی که سرعت حرکت لت دوم، نصف سرعت لت اول است. ( برای درک بهتر حرکت لت‌ها، پیشنهاد می‌شود ویدیو را مشاهده کنید.)

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی برای استفاده در مکان‌هایی مناسب است که نیاز به باز شدن حداکثری درب وجود دارد. همانطور که گفتیم ساختار درب شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی به شکلی است که از ۴ یا ۲ لت تشکیل شده است و حرکت این لت‌ها به گونه‌ای است که در امتداد یکدیگر می‌لغزند و در نهایت تمام لت‌ها به یک سمت رفته و پشت لت ثابت جمع می‌شوند.

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی بر خلاف درب اتوماتیک اسلایدینگ (کشویی)، برای مکان‌هایی که عرض ورودی کوچکی دارند، بسیار مناسب است. در خصوص ظاهر و نحوه عملکرد این درب‌ها باید بگوییم که شبیه درب اتوماتیک کشویی است اما امتیازی که درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی دارد این است که نسبت به همتای کشویی خود،  فضای بیشتری را برای ورودی‌ها فراهم می‌سازد.

انواع درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

این نوع درب‌ها، در لت‌های مختلفی در بازار عرضه می‌گردند؛ تا در صورت نیاز به درب شیشه ای اتوماتیک، بتوان بهترین مدل را انتخاب کرد. انواع این درب‌ها عبارتند از:

 • درب تلسکوپی با ۲ لت: در این نوع درب برقی تلسکوپی، درب دارای ۲ لنگه متحرک بوده که با توجه به مکان اجرا، هر ۲ لت درب باید به سمت راست یا به سمت چپ حرکت کنند.
 • درب تلسکوپی با ۴ لت: در این نوع درب برقی تلسکوپی، درب داری ۴ لنگه متحرک است که  ۲ لت آن با یکدیگر و همزمان، به سمت راست و ۲ لت دیگر آن به سمت چپ حرکت می‌کنند. گفتنی است در دو طرف درب شیشه ای برقی اتوماتیک باید فضای مناسبی جهت قرار گیری لت‌ها وجود داشته باشد.
 • درب تلسکوپی با ۳ لت: در درب‌های ۳ لته‌ای، یک لت ثابت و ۲ لت متحرک است؛ مانند مدل ۲ لتی متحرک با هم حرکت می‌کنند و روی لت ثابت قرار می‌گیرند.
 • درب تلسکوپی با ۶ لت: در درب تلسکوپی ۶ لت، ۲ لت ثابت و ۴ لت متحرک است. حرکت این درب به شکلی است که ۲ لت متحرک با هم و همزمان، به سمت راست حرکت کرده و روی لت ثابت سمت راست می‌روند و همچنین همزمان دو لت دیگر به سمت چپ حرکت کرده و روی لت ثابت سمت چب قرار می‌گیرند.

ویژگی درب شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی

ویژگی درب شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی

 • مناسب فضاهایی که عرض بزرگی ندارند.
 • دارای قابلیت هوشمند ضد برخورد با افراد
 • به دلیل استفاده از چرخ‌های پلیمری، حرکتی آرام و روان دارد.
 • جلوگیری از اتلاف انرژی
 • جلوگیری از ورود صدا و گرد و غبار
 • دارای قابلیت قفل الکترونیکی که به کمک آن می‌توان درب‌های متحرک را قفل کرد.
 • ظاهری شیک، زیبا و جذاب

قابلیت های درب برقی تلسکوپی

 تا به حال با نحوه عملکرد و ویژگی‌های این درب آشنا شدید؛ در ادامه می‌خواهیم برخی از قابلیت‌های این درب را برای شما بازگو کنیم. درب شیشه ای تلسکوپی قابلیت کار در حالت‌های زیر رل دارد:

 • حالت تمام باز
 • حالت تمام بسته ( قفل )
 • حالت نیمه باز
 • حالت اتوماتیک
 • حالت حرکت یکطرفه

قابلیت های درب برقی تلسکوپی

گفتنی است اکثر انواع درب‌های اتوماتیک شیشه ای دارای این حالت‌ها هستند و فقط مخصوص نوع تلسکوپی آن نیست. در حالت تمام باز، تمام مسیر ورودی کاملا باز است و تا زمانی که فرمانی به درب اتوماتیک داده نشود، درب حرکتی انجام نمی‌دهد و عکس العملی نشان نمی‌دهد. شایان به ذکر است از این حالت در مواقعی استفاده می‌شود که تردد و رفت و آمد زیاد است.

حالت تمام بسته یا قفل در مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که نیاز به عبور و مرور در زمانی خاص نباشد؛ در این صورت درب اتوماتیک را در حالت قفل قرار می‌دهند. در حالت نیمه باز نیز وضعیتی است که در آن درب مانند حالت اتوماتیک عمل می‌کند تنها با این تفاوت که میزان بازشویی لت‌ها متحرک کمتر است؛ به کمک این حالت، در فصول‌‎ سرد سال، از هدر رفتن انرژی گرمایی جلوگیری می‌شود. در حالت حرکت یکطرفه نیز یکی از لت‌ها ثابت می‌ماند و تنها یک لت باز و بسته می‌شود.

جمع بندی

در این نوشته از مجله سایت متین هوشمند ، شما را با نحوه عملکرد و ساختار درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی آشنا کردیم. گفتی است که درب های اتوماتیک شیشه ای انواع مختلفی دارد که می‌توانید با مراجعه به بخش مقالات متین هوشمند، به بررسی هر یک از آن‌ها بپردازید. در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد خرید و نصب انواع درب اتوماتیک شیشه ای را دارید، با متخصصین متین هوشمند، با شماره ۰۲۱۵۵۴۴۹۱۰۰ ، در تماس باشید. متین هوشمند مرکز اصلی خرید، نصب و فروش کرکره برقی ، انواع درب اتوماتیک شیشه ای، موتور کرکره برقی و سایبان برقی است.

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی چیست؟

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی ، یکی از انواع درب اتوماتیک شیشه ای است که در آن لت‌ها یا لنگه‌های درب برقی، به یک طرف حرکت می‌کنند. در درب تلسکوپی، هر ۲ لت درب متحرک بوده و روی یکدیگر حرکت می‌کنند؛ به شکلی که سرعت حرکت لت دوم، نصف سرعت لت اول است.

نصب درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی مناسب چه مکان‌هایی است؟

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی برای مکان‌هایی مثل مراکز تجاری که نیاز به ورودی بازشوی بیشتر و بزرگتری است بسیار مناسب است. همچنین در مکان‌هایی که عرض کمی دارند، استفاده از این نوع درب پیشنهاد می‌شود.

تفاوت درب اتوماتیک کشویی و تلسکوپی در چیست؟

در حالت کشویی لت‌ها در خلاف جهت هم حرکت می‌کنند اما در حالت تلسکوپی، لت‌های درب در یک جهت حرکت می‌کنند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.