رسیور کرکره برقی

در سال‌های اخیر استفاده از کرکره برقی در بین مردم برای تامین امنیت مکان‌ها بسیار رواج یافته است، به‌ طوری که بیشتر صاحبان کسب ‌و ‌کار از کرکره برقی برای فروشگاه یا مغازه خود استفاده می‌کنند. زیرا این وسیله علاوه بر حفظ امنیت، کارکرد آسانی دارد و می‌تواند موجب زیباسازی فضا نیز باشد. هر کرکره برقی از اجزای مهمی تشکیل شده که موجب عملکرد صحیح کرکره برقی می‌شود.

یکی از این اجزای مهم رسیور کرکره برقی است. رسیور کرکره برقی یکی از پارامترهای حساس است که باعث می‌شود کرکره برقی به آسانی باز و بسته شود. به همین دلیل نقش مهمی در راه‌اندازی و کارکرد آن دارد.

در این مطلب به هر آن‌چه که لازم است در مورد رسیور کرکره برقی بدانید، می‌پردازیم؛ با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

رسیور کرکره برقی چیست؟

رسیور کرکره برقی یکی از مهمترین اجزا در سیستم کرکره برقی به شمار می‌آید و اهمیت این قطعه از این جهت است که کرکره برقی را باز و بسته می‌کند. این قطعه در بخش بالایی ریل کرکره برقی نصب شده و در نزدیکی موتور آن قرار دارد.

در مورد نقش رسیور کرکره برقی می‌توان گفت، این قطعه فرمان ارسال شده توسط ریموت را دریافت کرده و پس از تجزیه و تحلیل این فرمان، آن را به موتور کرکره برقی ارسال می‌کند تا موتور با تامین نیروی لازم باعث باز و بسته شدن کرکره برقی شود. در واقع رسیور کرکره برقی همان نقش واسط را دارد و پیام را از ریموت به موتور ارسال می‌کند.

هنگام تجزیه و تحلیل سیگنال توسط رسیور، رسیور میزان هماهنگی  فرکانس فرمان دریافتی با فرکانس دستگاه را بررسی و مشخص می‌کند. این امر نشان دهنده این است که کرکره برقی با ریموت‌های دیگر باز و بسته نمی‌شود. در واقع رسیور کرکره برقی مشخص می‌کند که آیا فرکانس دریافتی با فرکانس کلی این کرکره برقی تناسب دارد و مربوط به این کرکره برقی می شود یا خیر. اگر مغایرتی وجود داشته باشد، اجازه عملکرد به آن نمی‌دهد.

رسیور کرکره برقی چیست؟

مزایا و کارکرد رسیور کرکره برقی

ازجمله مزایای رسیور کرکره برقی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عملکردی اتوماتیک بدون نیاز به استفاده از نیروی انسانی برای بازو بسته کردن کرکره
 • سرعت بالا در دریافت سیگنال های از ریموت و ارسال به موتور
 • افزایش دقت و سرعت عمل
 • تنظیم باز و بسته شدن کرکره برقی به طور صحیح
 • برخورداری از سنسورهایی برای مدیریت عملکرد درب، برای جلوگیری از برخورد درب با زمین
 • وجود رسیور در کرکره برقی باعث می‌شود تا برای باز و بسته شدن کرکره زمان و انرژی زیادی نیاز نداشته باشید و در نهایت امنیت مغازه و اجناس داخل آن به خوبی تامین شود.
 • اگر رسیور کرکره برقی خراب شود، به راحتی قابل تعویض است
 • نصب رسیور کرکره برقی راحت است و در زمانی کوتاه انجام می شود.
 • اگر رسیور کرکره برقی به درستی نصب و تنظیم شود، به آسانی می‌تواند سیگنال‌های دریافتی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و با ارسال آن به موتور، نیروی لازم برای باز و بسته شدن کرکره برقی را بدون نیاز به دخالت فیزیکی انسان تامین نماید.

کاربرد استفاده کردن از رسیور کرکره برقی

وجود رسیور کرکره برقی به عنوان یکی از قطعات اصلی در این سیستم باعث بهتر شدن عملکرد و افزایش کارایی درب کرکره برقی می‌شود. با توجه به ویژگی‌ها و قابلیت‌های این قطعه ، استفاده از آن موجب می‌شود تا کاربران بتوانند درب کرکره برقی را به بهترین صورت ممکن کنترل کرده و امنیت و راحتی کار را افزایش دهند. با توجه به این که انواع کرکره برقی در اشکال مختلف و با کاربردهای متفاوت طراحی شده‌اند، می‌توان از رسیور کرکره برقی در کاربردهای مختلف انواع کرکره برقی مانند کرکره در محیط‌های فروشگاهی، مغازه‌های کوچک، مراکز خرید، پاساژها،درب پارکینگ و… استفاده کرد.

انواع رسیور کرکره برقی

رسیور کرکره برقی در چندین مدل مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود. هر کدام از انواع رسیور بر اساس نوع موتور کرکره که می‌تواند شامل موتور کرکره توبلار، موتور کرکره ساید و سنترال باشد، کاربرد خاص خود را دارد. از انواع مدل‌های این قطعه مهم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع رسیور کرکره برقی

رسیور کرکره برقی بتا

 در رسیور کرکره برقی بتا مثل سایر انواع رسیور، اگر فرمان و سیگنال دریافتی با درب کرکره ای مغایرت نداشته باشد، به موتور برای تامین نیرو ارسال می‌گردد.

رسیور کرکره برقی توبلار

 یکی از بهترین رسیورهای موجود در بازار این رسیور است. اگر کارشناس نصب کرکره برقی برای کرکره برقی، موتور توبلار را انتخاب و نصب کردند، رسیور را باید به صورت جداگانه خریداری نمایید. موتور توبلار به همراه رسیور توبلار قادر است درب هایی با ورزن ۱۴۰ نیوتن را باز و بسته کند و یکی از محبوب‌ترین مدل‌های رسیور محسوب می‌شود.

رسیور کرکره برقی sdc

 از دیگر انواع رسیورهای کرکره برقی، رسیور اس دی سی است. این نوع رسیور دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارد  و از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

رسیور کرکره برقی اسمارت

 از دیگر انواع پرطرفدار رسیور کرکره برقی می‌توان به رسیور کرکره برقی اسمارت اشاره کرد.

اگر نصاب کرکره برقی یک موتور ساید کرکره برقی برای نصب در نظر بگیرد، داخل پک موتور، رسیور کرکره برقی نیز وجود دارد و نیازی به خرید جداگانه آن نیست.

نکات مهم در هنگام استفاده و نصب رسیور کرکره برقی

رعایت نکات زیر به شما در نصب و استفاده و نگهداری درست از رسیور کرکره برقی و عملکرد صحیح کرکره برقی کمک می‌کند:

 1. پیش از انتخاب و نصب رسیور کرکره برقی، باید نوع  موتور کرکره برقی را به درستی بشناسید و اطلاعات لازم را گردآوری کنید. انواع موتور کرکره برقی شامل ساید، توبولار و سانترال می‌باشد که هر کدام در عملکرد و ظاهر با هم متفاوت هستند و برای انتخاب رسیور برای هر کدام باید متفاوت عمل کرد.
 2. همچنین باید رسیور را بر اساس انتظارتی که دارید و با در نظر گرفتن عملکرد دستگاه، انتخاب کنید.
 3. پس از نصب کرکره برقی، نگهداری از رسیور کرکره برقی اهمیت بسیاری دارد، زیرا باید از آن در برابر عواملی مانند تابش نور خورشید، بارش برف و باران، نفوذ آب، ضربات و سایر عوامل طبیعی و غیر طبیعی نگهداری کرد. چنان‌چه از رسیور کرکره برقی به شکل مناسب نگهداری شود، ممکن است از کار افتاده و یا عملکرد خوبی نداشته باشد. همچنین ممکن است در صورت خرابی تعمیر رسیور، صرف زمان و هزینه زیادی برای شما در پی داشته باشد.
 4. چنان‌چه از ریموت برای کرکره‌ها استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که به درستی به رسیور متصل شده است.
 5. پس از انجام تنظیمات، کرکره‌ها را دوباره امتحان کنید واطمینان پیدا کنید که همه چیز به طور صحیح کار می‌کند.
 6. چنان‌چه سیگنال های دریافتی توسط رسیور به درستی شناسایی شود، نشان‌دهنده عملکرد صحیح آن است. رسیور کرکره برقی قادر به شناسایی و دریافت سیگنال‌ها تا فاصله ۷۰ متری می‌باشد.
 7. برای بهبود عملکرد کرکره برقی باید در نگهداری منظم و صحیح از کرکره‌ کوشا باشید. برای رسیدن به این منظور باید کرکره برقی را به طور مرتب تمیز کرده و تعمیرات کوچک و جزئی آن را به موقع انجام دهید.

برخی اوقات باز و بسته شدن خودکار کرکره برقی با اختلال مواجه می‌شود، به طوری که کرکره برقی در زمان‌های بسته شدن، اشتباهی باز می‌شود و بالعکس. در این زمان مشکل ممکن است از سیم‌های موتور کرکره برقی باشد.

قیمت رسیور کرکره برقی

قیمت رسیور کرکره برقی

با توجه به اینکه کرکره برقی‌ها انواع متفاوتی دارند و موتور و رسیور آن‌ها نیز باهم فرق دارند، نمی‌توان یک قیمت مشخص را برای تمام انواع رسیور کرکره برقی بیان کرد. قیمت رسیور کرکره برقی بیش از هر عاملی، به برند یا شرکت سازنده آن بستگی دارد. کیفیت رسیور تا حد زیادی به برند آن وابسته است و با افزایش کیفیت رسیور، قیمت آن هم افزایش می‌یابد. همچنین عواملی مانند نرخ ارز و تورم نیز می‌توانند بر قیمت این قطعه تاثیر بگذارند. پیش از خرید رسیور علاوه بر در نظر گرفتن قیمت، باید قیمت کرکره برقی ، مدل و کاربرد آن را در نظر بگیرید. همچنین حتما رسیور را از یک نمایندگی معتبر خریداری کنید و فریب قیمت ارزان برخی برندهای تقلبی و بی‌کیفیت موجود در بازار را نخورید.

نتیجه گیری و سوالات متداول رسیور کرکره برقی

مزایای استفاده از رسیور کرکره برقی چیست؟

رسیور کرکره برقی با دریافت سیگنال در مدت زمان کوتاهی، آن را به موتور ارسال می‌کند و موجب باز و بسته شدن اتوماتیک درب کرکره برقی بدون نیاز به دخالت انسان می‌شود. همچنین با تنظیم صحیح حرکت کرکره برقی از برخورد درب با زمین در هنگام بسته شدن جلوگیری می‌کند. نصب این قطعه آسان است و با عملکرد صحیح خود موجب بالا بردن امنیت مکان مورد نظر شما می‌شود.

چه عواملی رسیور کرکره برقی را خراب می‌کند؟

عواملی مانند نفوذ آب، تابش نور خورشید به صورت مستقیم، تنظیم نادرست رسیور، خراب بودن ریموت کرکره برقی، عوامل طبیعی مانند بارش باران، برف و غیره می‌توانند منجر به خراب شدن رسیور کرکره برقی شوند.

در این مقاله آموختیم که، یکی از اجزای مهم در انواع کرکره برقی، رسیور کرکره برقی است. رسیور پیام دریافتی از ریموت را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد تا با نوع کرکره برقی شما مطابقت داشته باشد، سپس سیگنال را به موتور ارسال می‌کند و نیروی لازم برای باز و بسته شدن درب کرکره برقی توسط موتور تامین می‌شود. در هنگام خرید رسیور کرکره برقی باید بر اساس نوع موتور کرکره برقی و کارکرد مورد انتظار خود، رسیور مناسب را انتخاب کنید.

با توجه به اینکه برندهای گوناگونی از این قطعه در بازار وجود دارد، باید در زمان خرید به کیفیت رسیور توجه کنید و از یک برند معتبر آن را تهیه نمایید. دقت داشته باشید که نگهداری مناسب از کرکره برقی و تعمیرات به موقع موجب افزایش دوام و ماندگاری رسیور کرکره برقی خواهد شد. متین هوشمند با داشتن سابقه درخشان در زمینه طراحی و نصب انواع کرکره برقی، درب شیشه ای اتوماتیک و کرکره برقی مغازه، همواره در تلاش است تا با کیفیت‌ترین کار را به مشتری تحویل دهد. با مشاهده نمونه کارهای متین هوشمند، می‌توانید از فعالیت‌های ما در زمینه کرکره برقی پارکینگ و سایر محصولات اتوماتیک با خبر شوید. برای اطلاع از آخرین قیمت کرکره برقی، با مشاورین ما (۰۹۱۲۳۰۱۸۹۸۶) در ارتباط باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *