قیمت سایبان برقی یکی از مقوله هایی می باشد که اکثر صاحبان کسب و کار با آن درگیر می باشند. چرا که انتخاب سایبان برقی با کیفیت و زیبا، می تواند تاثیر بسیار زیادی کسب مشتری بیشتر داشته باشد. به طور خلاطه اگر بخواهیم بیان کنیم، انتخاب سایبان برقی مناسب می تواند جلوه بسیار زیبایی را به ارمغان بیاورد و در محیط هایی مانند: کافی شاپ ها، رستوران ها، فودکورت و موارد این چنینی بکار گرفته می شوند. در ادامه با متین هوشمند همراه باشید تا با معیار های سنجش قیمت سایبان برقی آشنا شوید.

قیمت سایبان برقی

چگونگی تعیین قیمت سایبان برقی

عوامل زیادی برای مشخص کردن قیمت سایبان برقی مورد استفاده قرار می گیرند. در اینجا به بررسی تمامی این عوامل می پردازیم و مشخص می کنیم که کدام مورد مهمترین عامل در سنجش قیمت سایبان برقی می باشد.

 • نوع سایبان برقی

خود سایبان اولین مورد در زمینه تعیین قیمت سایبان برقی می باشد. از انواع سایبان برقی می توان به مواردی زیر اشاره کرد.

 • سایبان چتری
 • سایبان خودرو
 • سایبان مربعی
 • سایبان های چند ضلعی
 • سایبان بازویی
 •  سایبان های دو طرفه

توجه داشته باشید که هرکدام از این سایبان ها دارای اجزا و ویژگی های خاص خود می باشند که قیمت سایبان برقی براساس همین ویژگی ها تعیین می شود. مثلا در سایبان چتری انواع مختلفی وجود دارد که در مکان های متفاوتی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. انواع مختلفی از سایبان چتری وجود دارد:

 • سایبان برقی چتری.
 • سایبان چتری ساده.
 • سایبان چتری پایه کنار و پایه وسط.

در بین این موارد سایبان چتری پایه کنار، همانطور که از اسمش پیداست دارای یک پایه فلزی در کنار چتر سایبان می باشد و بیشتر در فضاهای سبز و نه چندان بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. مدل پایه وسط آن، تنها تفاوتی که دارد، محل قرار گیری پایه چتر می باشد و در فضای هایی مانند کافه و رستوران ها بیشتر استفاده می شود. برای تهیه سایبان چتری ارزان کافیست موارد ذکر شده را رعایت کرده و متناسب با آن ها اقدام به خرید با مناسب ترین قیمت سایبان چتری کنید.

جنس پارچه در قیمت سایبان برقی

 • نقش جنس پارچه در قیمت سایبان برقی

عامل موثر دیگر در قیمت سایبان برقی نوع پارچه‌ مورد استفاده در آن است. در گذشته پارچه‌های مورد استفاده برزنتی و از جنس الیاف طبیعی بودند. اما پنبه در مقابل اشعه‌ی فرابنفش به سرعت دچار رنگ‌پریدگی می‌شود و در مقابل حریق یا رطوبت نیز چندان مقاوم نیست. این ضعف‌ها در طی سالیان منجر به معرفی و استفاده از الیاف مصنوعی در چادر سایبان‌ها شد.

از اهم آن‌ها باید به پارچه‌های ساخته شده از الیاف پلیمری مانند پلی‌اکریلیک، پلی‌استر ها و نیز الیاف فشره‌ی PVC اشاره کرد. الیاف اکریلیک همان جنس مورد استفاده در لباس‌های گرم زمستانی هستند که به دلیل مقاومت خوبشان در مقابل از دست دادم فرم و رنگ خود در برابر حرارت و تابش نور مورد توجه هستند اما به دلیل قیمت آن‌ها که باعث افزایش قیمت سایبان برقی خواهد شد، گاهی از الیاف پلی‌استر به جای آن استفاده می‌شود که مقداری در مقایسه با آن ضعیف‌تر هستند. الیاف PVC در پارچه‌های چندلایه‌ با مقاومت حداکثری استفاده می‌شوند.

نوع دیگر مورد استفاده در چادر سایبان پارچه‌های موسوم به ترانزیتی هستند که در چادر کامیون‌های ترانزیت برون شهری حتما آن را دیده‌اید. این نوع پارچه به طور ویژه برای مقاومت در برابر ناملایمات جوی ابداع شده است و مطمئنا در طی سالیان دراز خواهد توانست به شما خدمت ارائه دهد.

عوامل موثر در تعیین قیمت سایبان برقی

 • ابعاد سایبان برقی

یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت سایبان، انداره آن می باشد. هر چقدر مساحت سایبان بیشتر باشد، طبیعتا به پروفیل های بیشتری برای ساخت نیازمندیم. همچنین هر چقدر طول و عرض سایبان برقی بیشتر باشد، میزان پارچه مصرف شده در آن هم نیز بیشتر می شود. به دلیل بالا و پایین شدن نرخ ارز و رشد قیمت مواد لازم برای ساخت، افزایش مساحت رابطه مستقیمی با قیمت سایبان برقی دارد.

 • قابلیت تبلیغات

بعضی از مشاغل می خواهند برندشان بیشتر توسط مشتری دیده شود. برای همین سعی می کنند بر روی سایبان تبلیغات درج کنند. این تبلیغات با ابعاد سایبان در ارتباط است. یعنی هر چقدر ابعاد سایبان بزرگتر باشد، تبلیغات درج شده بیشتر می شوند و در نتیجه قیمت سایبان برقی افزایش پیدا می کند. سایبان چتری ارزان استفاده شده در کافی شاپ ها معمولا از این مورد هستند و می تواند در جذب مشتری بیشتر تاثیرگذار باشد.

 • نوع موتور سایبان برقی عامل مهم در قیمت سایبان برقی

مهمترین و تاثیرگذارترین عامل در تعیین قیمت سایبان برقی، نوع موتور استفاده شده در آن می باشد. همانند کرکره برقی و عواملی که در قیمت موتور کرکره برقی تاثیرگذار می باشند. در سایبان برقی نیز تاثیر دارند. موتور استفاده شده در سایبان برقی تقریبا مانند موتورهای استفاده شده در کرکره برقی می باشند که در مقاله قیمت موتور کرکره برقی به طور کامل توضیح دادیم.

تبلیغات در سایبان برقی

انواع سایبان برقی

سایبان برقی بسیار مختلفی توسط شرکت متین هوشمند طراحی و تولید می شود. از جمله این موارد عبارت است از:

 • سایبان زنجیری

می توان گفت قدیمی ترین نوع سایبان می باشد و زنجیرهایی که درآن مورد استفاده قرار گرفته است از کیفیت خوبی برخوردار می باشد. این نوع سایبان، بیشتر به عنوان آفتاب گیر یا محلی برای درج تبلیغات، بر روی مغاره ها نصب می شود.

 • سایبان برقی استفاده شده در بالکن و تراس

بدون شک برای ایجاد فضایی دل نشین، این نوع سایبان می تواند بسیار مفید واقع گردد. همچنین، معمولا در ۳ نوع modern، classic و high class طراحی و تولید می شوند که نوع کلاسیک آن از کیفیت و ساختار با استحکام تری تشکیل شده است.

 • سقف برقی

از نظر استفاده، مشابه سایبان های برقی می باشد. در سقف بعضی از رستوران ها، مشاهده می شود که تمامی سطوح توسط از متریال خاصی ساخته شده است که قابلیت باز و بسته شدن را نیز هم دارد. جنس مواد به کار رفته می تواند به صورت پارچه ای، پلی کربنات، شیشه ای و یا آلومینیومی باشد.

از این نوع بیشتر در مکان هایی نظیر مجموعه های ورزشی، پاسیو و پنت هوس های بزرگ در مجتمع ها، کافه رستوران ها، استخر و مجموعه های فرهنگی و موارد این چنینی، استفاده می شود. بهره گیری از نوع ابزار می تواند ویژگی هایی را به همراه داشته باشد. مقاومت بسیار بالا و ضد زنگ بودن آن، تحمل حرارت های بالا، جلوگیری از ورود و یا خروج سرما، قابلیت هوشمند سازی و اضافه کردن جلوه های نورپردازی.

سقف برقی

چرا قیمت سایبان برقی یکی از دغدغه های جدی بعضی مشاغل می باشد؟

برای بسیاری از افراد که قصد تجهیز فضاهای سر باز را دارند قیمت سایبان برقی یکی از دغدغه‌های جدی است. استفاده از سایبان، خود پیشینه‌ای طولانی دارد. اما از ابتدای قرن گذشته تا کنون از طراحی اسکلت‌بندی تا ساختار شیمیایی مواد به کاررفته در آن‌ها نوآوری‌های گسترده‌ای در ساختمان آن صورت گرفته است. یک سایبان اتوماتیک از اجزای متعددی تشکیل شده که در پروژه‌های مختلف برخی از آن‌ها ثابت و برخی متغیر هستند. ناگفته پیداست که تک تک این عوامل می‌توانند در تعیین قیمت سایبان برقی مؤثر باشند.

اصلی ترین عامل تعیین کننده قیمت سایبان برقی

اصلی‌ترین جزء که متمایز کننده‌ این نوع سایبان از انواع دیگر است، موتور اتوماتیک آن است. در بسیاری از پروژه‌های عادی، صرف‌نظر از ابعاد،هزینه‌ نوع موتور مورد استفاده، سهم زیادی را در قیمت سایبان برقی به خود اختصاص می‌دهد. شایان ذکر است موتورهای محرکه‌ سایبان، برخلاف کرکره برقی، تنها از میان انواع توبلار برگزیده می‌شوند. موتورها ممکن است با قاب یا بدون قاب محافظ ارائه شوند. بالاترین کیفیت که در قیمت سایبان برقی شما نیز مؤثر خواهد بود، نوع فول‌باکس است که در حالت بسته بودن به طور کامل از چادر و موتور در برابر عوامل خارجی محافظت کند.

اصلی ترین عامل در تعیین قیمت سایبان

موتور چینی یا اروپایی، مسئله این است!

هزینه‌ نهایی خرید و نصب موتورهای توبلار منتج از عوامل گوناگونی است. بزرگترین ناهمگونی در این بین، تفاوت قیمت در میان موتورهای اروپایی و چینی است. معمولاً از سوی نصابان به کاربران توصیه می‌شود که برای صرفه‌جویی در قیمت سایبان برقی از موتورهای چینی استفاده کنند. چه آن که موتورهای اروپایی بدون وسایل جانبی مورد نیاز عرضه می‌شوند و نیز در کنار آن، خود از قیمت‌بالایی برخوردارند.

این امر در نهایت موجب اختلاف قیمت چشمگیر در هزینه‌های صرف شده خواهد شد. علاوه بر این موتورهای اروپایی دارای وارانتی و گارانتی‌های مناسبی نبوده و نیز کاربرد و همگام‌سازی آن‌ها چالش برانگیز و دشوار است. به این دلایل این موتورها تنها در موارد خاص و برای سایبان‌های بسیار بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در طرف مقابل، موتورهای توبلار چینی هزینه‌ اولیه‌ پایینی را متوجه مشتری می‌کنند و از کیفیت خوبی نیز برخوردار بوده که امتحان خود را به خوبی در طی سال‌ها پس داده‌اند. هم‌چنین برخی کارخانجات معتبر آلمانی و ایتالیایی اقدام به اعطای لیسانس تولید ماشین‌آلات خود به کارگاه‌های تولیدی پیشرفته در چین کرد‌ه‌اند که باعث تنوع هر چه بیشتر در انتخاب‌های ما برای انتخاب موتور محرکه شده است.

موتور چینی یا اروپایی

عامل تاثیرگذار دیگر در قیمت سایبان برقی

آخرین امر موثر در قیمت سایبان برقی نوع ساختار اسکلت آن است. از انواع ساختارهای محبوب باید به آکاردئونی (که به عنوان پارکینگ پرتابل خودرو نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد)، کالسکه‌ای و فنری اشاره کرد. نوع اخیر یکی از زیباترین انواع سایبان است که به کمک تجهیز آن با بازو و یا جک، توانایی پوشاندن سطح زیادی را خواهد داشت.

پایین ترین قیمت سایبان برقی در تهران

با توجه به نکات گفته شده در زمینه تعیین قیمت سایبان های برقی، این مسئله دغدغه بسیاری از کسب و کارها می باشد. برای تهیه سایبان برقی ارزان در تهران، شرکت متین هوشمند با ارائه با کیفیت ترین کارها در زمینه کرکره برقی، سایبان برقی و درب شیشه ای اتوماتیک ، همواره کیفیت کار و رضایت مشتری را سرلوحه کار خود قرار داده است. برای اطلاع از آخرین فعالیت های ما، از نمونه کار های ما دیدن کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

۲ دیدگاه

  • سلام دوست عزیز قیمت سایبان برقی پارکینگ با توجه به عوامل مختلف مانند ابعاد، جنس پارچه متفاوت است برای اطلاع دقیق میتوانید با کارشناسان متین هوشمند تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *