نحوه باز کردن درب اتوماتیک بدون برق

امروزه یکی از مسئله‌های بسیار مهم برای افرادی که از درب‌های هوشمند اتوماتیک استفاده می‌کنند، (مانند کرکره برقی یا درب شیشه ای اتوماتیک) نحوه باز کردن آنها در زمان قطعی برق است. این مسئله برای مغازه‌داران یا خانه‌های که دارای پارکینگ و کرکره برقی هستند، از اهمیت بالایی برخوردار است. افرادی که با درب‌های اتوماتیک در ارتباط هستند به‌احتمال بسیار زیادی مشکل قطعی برق برای آن‌ها به وجود آمده است و اگر این اتفاق نیفتاده است می‌تواند در آینده با این مشکل مواجه شوند و دلیل آن این است که مشکل قطعی برق در اکثر نقاط وجود دارد و دلایل مختلفی است که باعث قطعی آن می‌شود. همان‌طور که می‌دانید درب‌های هوشمند برای عملکرد خود از نیروی برق استفاده می‌کنند.

راه کارهایی وجود دارد که می‌توان در قطعی برق کرکره‌ها و درب‌های شیشه ای اتوماتیک را باز و بسته کرد؛ اما نیاز به‌دقت بالایی دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه باز کردن درب اتوماتیک بدون برق آشنا کنیم. با ما تا آخر این مقاله، همراه شوید.

نحوه عملکرد انواع درب اتوماتیک

قبل از این که به نحوه باز کردن درب اتوماتیک بدون برق بپردازیم، اجازه دهد به طور خلاصه بگویم درب اتوماتیک چگونه باز می‌شود. برخی از درب‌های اتوماتیک به صورت کنترلی هستند؛ این درب‌ها با فرمان یک ریموت کنترل به موتور دستور اجرا می‌دهد. این نوع درب‌ها را می‌توان به راحتی با یک ریموت کنترل باز و بسته کرد.

برخی از انواع آنها مانند تنظیمات درب شیشه ای برقی، دارای یک‌چشمی و حسگر هستند و با عبور و مرور به‌صورت اتوماتیک باز و بسته می‌شود؛ این درب‌ها نیز می‌توانند به کنترل مجهز باشند. در صورت وجود برق به این راحتی درب‌های اتوماتیک باز و بسته می‌شوند؛ اما مشکل در مواقعی است که برق نیست.

باز کردن درب اتوماتیک شیشه ای بدون برق
درب اتوماتیک شیشه ای را می توان با استفاده از روش های بدون برق باز کرد.

باز کردن درب اتوماتیک بدون برق

اکثر فروشگاه‌ها و مغازه‌‌داران از درب‌های اتوماتیک شیشه ای استفاده می‌کنند؛ در بعضی مواقع این اتفاق می‌افتد که ساعت‌ها برق منطقه قطع می‌شود. در این صورت مغازه‌داران باید بتوانند با استفاده از روش‌ها و ابزارهای مختلف درب مغازه خود را باز و بسته کنند. امروزه اکثر ساختمان‌ها، آپارتمان‌ها و مکان‌های عمومی از کرکره برقی پارکینگ استفاده می‌کنند؛ با توجه به قطعی برقی در ساعت مختلف روز، بویژه فصل تابستان، یادگیری نحوه باز و بسته کردن درب می ‌تواند در شرایط اضطراری به شما کمک کند.

نیروی دست برای باز کردن درب شیشه ای اتوماتیک و کرکره برقی

در زمان قعطی برق یک روش ساده وجود دارد که می‌توان با به کار گیری آن درب شیشه ای اتوماتیک را به راحتی باز کرد. در این مواقع برخی از درب‌ها گیربکس خود را رها می‌کنند و می‌توان با استفاده از نیروی دست به‌راحتی درب اتوماتیک شیشه ای را باز کرد.

زمانی که قصد استفاده از نیروی دست را دارید، برای باز کردن درب اتوماتیک باید به این موضوع دقت کنید که برق کامل قطع است. در صورت اطمینان از قطعی، فیوز درب را خاموش کنید و با استفاده از دو دست خود اقدام به باز کردن درب کنید.

کرکره‌های برقی در کنار موتور خود یک قلاب یا یک زنجیر دارند؛ این قلاب برای باز کردن کرکره در مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که برق قطع می‌باشد یا موتور کرکره برقی به مشکل خورده است. این ابزار کاربردی در کنار موتور قرار گرفته، برای استفاده از این قلاب باید از نیروی دست استفاده کنید تا کرکره اتوماتیک باز شود.

استفاده از برق اضطراری

شما می‌توانید برای درب اتوماتیک خود، برق اضطراری در نظر بگیرید. این روش برای تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره برقی بسیار کاربردی است. برق اضطراری یک دستگاهی است که نیروی برق را در خود ذخیره می‌کند و در صورت قطعی برق کرکره و لوازم برقی مورد نیاز از نیروی برق اضطراری استفاده می‌کنند و در این صورت شما همیشه به‌اندازه محدودی که بستگی به ذخیره دستگاه دارد در زمان قطع برق می‌توانید از لوازم خود استفاده کنید.

استفاده از اپراتورهای باتری و شارژی

روش بعدی که می‌تواند به شما کمک کند که در صورت قطعی برق بتوانید کرکره یا درب شیشه ای اتوماتیک را باز کنید، استفاده از اپراتورهای شارژی و باتری است. این اپراتورها اکثراً در موتور خود درب‌های برقی قرار می‌گیرند که باعث می‌شود در زمان قطعی برق از شارژی که در خود ذخیره کرده‌اند، استفاده کنند, در این صورت شما بدون هیچ نگرانی می توانید اقدام به باز و بسته کردن درب کنید.

استفاده از برق اضطراری برای کرکره برقی
با استفاده از برق اضطراری میتوان در زمان قطعی برق، درب های اتوماتیک را باز و بسته کرد.

استفاده از آچار برای باز کردن درب اتوماتیک بدون برق یا کلید خلاص کن

نحوه باز کردن درب اتوماتیک بدون برق با آچار آلنی که در هنگام نصب در اختیار شما قرار می‌گیرد می‌توانید اقدام کنید. برخی از درب‌های شیشه ای اتوماتیک یا کرکره‌های برقی دارای کلیدی مانند آچار آلن هستند که در این مواقع می‌توان از آن استفاده کرد. به این فناوری که برای رفع مشکل قطعی برق در نظر گرفته شده است.

متخصصان درب‌های اتوماتیک برای این که بتوانند این مشکل را برطرف کنند که هنگام قطعی برق افراد با از کارهای خود عقب نمانند و نبود برق برای آن‌ها مشکل جدی ایجاد نکند این کلید را طراحی کرده‌اند برای درب‌های اتوماتیک که بسیار مهم و کاربردی است.

بر روی موتور این نوع درب‌ها یک قسمت مناسب و مشخصی قرار دارد که برای کلید است و شما آچار را در آنجا قرار می‌دهید و می‌چرخانید با انجام این کار درب اتوماتیک بدون برق باز می‌شود. اما این نکته را دقت کنید که هنگام استفاده از کلید خلاص کن کابل برق را از فیوز قطع کنید تا مطمئن باشید که برقی در دستگاه نیست.

تا به اینجا با روش‌های مناسب و مطمئنی که برای بازکردن درب اتوماتیک بدون برق کاربرد دارند و می‌توان در مواقع نبود نیروی برق از آن‌ها برای باز کردن درب شیشه ای اتوماتیک یا کرکره برقی استفاده کرد.

باز کردن درب شیشه ای اتوماتیک با ابزارهای کاربردی
برای باز کردن درب اتوماتیک ابزارهای طراحی شده است که در زمان قطعی برق کاربرد بسیار زیادی دارد.

جمع‌بندی و سوالات متداول

آیا می‌ توان درب اتوماتیک شیشه ای را بدون برق باز کرد؟

متخصصان حوزه درب های هوشمند برای مشکل قطعی برق روش های را در نظر گرفته اند که می‌توان با استفاده از آن‌ها در مواقع نبود برق به راحتی درب شیشه ای اتوماتیک را بدون برق باز کرد.

چگونه درب شیشه ای اتوماتیک را بدون برق باز کنیم؟

روش های برای باز کردن درب شیشه ای اتوماتیک بدون برق وجود دارد. یکی از این روش ها استفاده از نیروی دست است؛ شما بعد از اطمینان پیدا کردن به قطعی برق باید فیوز درب شیشه ای را خاموش کنید و بعد با دو دست خود درب را باز کنید.

در این مقاله با نحوه باز کردن درب اتوماتیک بدون برق آشنا شدیم و روش‌های را در اختیار شما قرار دادیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید درب اتوماتیک را بدون برق باز کنید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و با ارائه روش‌های که توسط تیم متین هوشمند تست شده است به شما در باز کردن درب اتوماتیک بدون برق کمک کرده باشیم.

در پایان باید بگوییم، متین هوشمند به عنوان یکی از بهترین و قدیمی‎‌ترین مجموعه‌های فروشنده و نصب کننده انواع کرکره و سایبان برقی و همچنین درب‌های شیشه ای اتوماتیک، همواره در تلاش جهت خدمت رسانی به شما عزیزان است. لازم به ذکر است اگر در خصوص تعمیرات انواع درب و کرکره برفی، نیازمند یک تکنسین حرفه‌ای هستید، می‌توانید با ما در تماس (۰۲۱۵۵۴۴۹۱۰۰) باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

۲ دیدگاه

    • سلام و درود
      شما از طریق می توانید درب اتوماتیک شیشه ای را باز کنید: به صورت دستی، استفاده از برق اضطراری، استفاده از اپراتورهای باتری و شارژی و استفاده از آچار برای باز کردن درب اتوماتیک بدون برق یا کلید خلاص کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *