در این مقاله قصد داریم شما را با دو نحوه تنظیم تایمر کرکره برقی آشنا کنیم. در ابتدا بهتر است بدانید که این تنظیم بیشتر برای پارکینگ‌های فعال استفاده می‌شود. برای مکان‌هایی مانند: فروشگاه‌ها، مراکز خرید و سایر موارد، استفاده نمی‌شود.

مدار فرمان کرکره برقی چیست؟

ابتدا باید با مدار فرمان آشنا شوید. مدار فرمان (رسیور) قطعه‌ای است برای کنترل کرکره و حرکت انواع تیغه کرکره برقی هم به آن بستگی دارد. اگر بخواهیم ساده‌تر بگوییم مدار فرمان همان مغز کرکره برقی است. رسیور از کاربر توسط ریموت دستور می‌گیرد و قادر به باز و بسته کردن درب می‌شود. مدار فرمان قطعه‌ای مهم است که اگر خراب شود هزینه زیادی را برای تعمیر آن باید صرف کنید.

روش های تنظیم تایمر کرکره برقی

همان‌طور که گفتیم برای تنظیم تایمر کرکره برقی دو روش وجود دارد:

روش اول برای تنظیم تایمر کرکره برقی:

در این روش باید دکمه TIME که بر روی مدار فرمان است را فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید تا چراغ آن شروع به چشمک زدن کند. پس از آن دکمه D که بر روی ریموت کرکره برقی است را فشار می‌دهیم. بعد از فشار دادن دکمه D تایمر بسته شدن کرکره برقی شروع به ثبت شدن می‌کند. بعد از گذشتن زمان دلخواهتان باید دوباره دکمه D را فشار دهید تا زمان ثبت شود. زمان بین فشردن اولیه دکمه D و دومین فشردن آن، همان تایم بسته شدن کرکره برقی به حساب می‌آید.

تنظیم تایمر کرکره برقی

روش دوم برای تنظیم تایمر کرکره برقی:

به این روش، روش دیپ سوئیچ (DIP SWITCH) هم می‌گویند. روی مدار فرمان سه دیپ سوئیچ وجود دارد. این سه سوئیچ هستند که بین کرکره برقی و ریموت ارتباط برقرار می کنند. که کار آنها فعال یا غیر فعال کردن تایمر اتوماتیک، چپ گرد و راست گرد موتور برقی است.

برای تنظیم تایمر کرکره برقی کلید دیپ سوئیچ اتو کلوز (auto close) را روی حالت on قرار دهیم تا در زمان دلخواهی که مشخص می‌کنید، کرکره برقی بسته شود. همچنین برای غیر فعال کردن تایمر می‌توانید آن را روی حالت off قرار دهید.

پیشنهاد می‌شود مقالات قیمت کرکره برقی و موتور کرکره برقی را مطالعه فرمایید.

در این روش ممکن است بعد از تنظیم تایمر باز و بسته شدن کرکره در حالت اتوماتیک درست عمل نکند یعنی زمانی که تعیین کردیم تا کرکره بسته شود، بسته نشود و باز بماند. علت این اتفاق جابه‌جا بسته شدن سیم‌های داخل موتور است؛ برای رفع این مشکل باید کلید راست‌گرد و چپ‌گرد دیپ سوئیچ را تغییر جهت دهید.

سخن آخر

درست است که با اطلاعات موجود شما می‌توانید به تنهایی تایمر کرکره برقی را تنظیم کنید ولی بهتر است برای تنظیم آن از یک متخصص کمک و یا مشاوره بگیرید به دلیل آنکه ممکن است بعد از تنظیم آن به مشکلاتی بر بخورید. یکی از مشکلات رایجی که افراد با آن روبرو می‌شوند این است که کرکره برقی به صورت خود به خود باز می‌شود این اتفاق برای کرکره برقی پارکینگ بسیار خطرناک است چون می‌تواند امنیت ساختمان را به خطر بیندازد.

و همچنین یکی دیگر از مشکلات که در بالا هم به آن اشاره شد این است که بعد از باز کردن کرکره برقی به وسیله ریموت بعد از زمان مشخص کرده کرکره برقی به صورت اتومات بسته نشود. برای گرفتن مشاوره می‌توانید با همکاران متخصص ما در متین هوشمند تماس بگیرید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *