درب اتوماتیک شیشه ای

امروزه استفاده از انواع درب اتوماتیک شیشه ای در ورودی ساختمان‌های گوناگون به شدت رایج شده است. شما خواننده‌ی گرامی نیز احتمالا تا کنون در ادارات و اماکن تجاری مختلف، درب اتوماتیک شیشه ای را دیده‌اید و متوجه رواج یافتن هر چه بیشتر آنان شده‌اید. شاید هم خودتان از کسانی باشید که به دنبال تهیه‌ی درب اتوماتیک شیشه ای برای درب ورودی ملک خود هستند. در این صورت این یادداشت را تا انتها مطالعه کنید.
واضح است که در حال حاضر با گسترش اتوماسیون در تک تک ابعاد زندگی انسانی، اتوماتیک شدن درب‌ها نیز چندان دور از انتظار نیست. شاید در آینده حتی شاهد نوعی درب‌ شیشه ای اتوماتیک باشیم که توانایی اعتبارسنجی خودکار برای تخصیص اجازه دسترسی به افراد با استفاده از تکنولوژی‌های مختلفی را داشته باشند. از جمله این تکنولوژی‌ها می‌توان به سیستم‌های تشخیص چهره و یا NFC اشاره کرد.

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟

درب اتوماتیک شیشه ای دربی است که با کمک یک سنسور چشمی و موتور اتوماتیک، بدون نیاز به دخالت انسانی مسیرهای عبور و مرور را مسدود و یا باز نماید. از انواع درب های شیشه ای اتوماتیک می‌توان به انواع کشویی، تلسکوپی، منحنی یا قوسی، تاشو یا اتوبوسی و درب‌های دوار اشاره کرد. در میان انواع درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای، نوع کشویی از محبوبیت خاصی برخوردار است. این درب‌ها به دلیل اینکه فضای کمی اشغال می‌کند و نصب، نگهداری و تعمیرات آن ساده تر است بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای می‌تواند برای مصرف کننده دارای مزایای زیادی باشد. از جمله‌ی این مزایا باید به مواردی همچون این بندها اشاره کرد.
• بهینه‌سازی مصرف انرژی درون ساختمان
• سهولت استفاده و رفت و آمد
• بهبود وجهه‌ی ساختمان خصوصا در اماکن تجاری با استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای
• بالا بردن بهداشت عمومی با جلوگیری از لمس دستگیره درب
• کنترل ورود و خروج و مسدودسازی از راه دور
علاوه بر این نکات، امنیت ملک نیز با استفاده از این درب‌ها به طرز قابل توجهی بهبود خواهد یافت. درب‌های اتوماتیک از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین تجهیزاتی است که می‌توانید از آنان برای هوشمندسازی ساختمان بهره ببرید.

مراحل تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای چگونه است؟!

با در نظر گرفتن مدل های مختلف درب های اتوماتیک شیشه ایی استفاده شده در بازار و موتور های استفاده شده در آنها، میتوان امر تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای را کمی پیچیده تعریف کرد. در صورت خرابی هر دستگاه، کارشناس عیب یابی باید تمامی موارد ممکن را مورد بررسی قرار دهد سپس اقدام به دستورالعمل های تعمیری کند. بدلیل اهمیت آشنایی با برند های مختلف درب شیشه ایی اتوماتیک، استفاده از یک کارشناس با تجربه امری ضروری به نظر می آید.

در ادامه به بررسی 2 مورد از مشکلات رایج درب شیشه ایی اتوماتیک میپردازیم!

تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای – ریل و نگهدارنده دستگاه

کارشناس عیب یابی این عمل را که بیشتر به قصد سرویس درب اتوماتیک شیشه ای شما صورت میگیرد، جزء اقدامات اولیه میداند و به آن رسیدگی میکند؛ معمولا خرابی در بخش ریل و کاور بشدت نادر است و در دسته تعمیر این درب ها قرار نمیگیرند، چراکه تنها دلیل نقص در این ناحیه میتواند به دلیل سایش ایجاد شده در استفاده طولانی مدت از دستگاه باشد. در صورت جدی نبودن مشکل ریل، کارشناس عیب یابی تنها با روغن کاری این ناحیه به بهبود وضعیت درب اتوماتیک شیشه ایی شما میپردازد.

تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای – موتور دستگاه

همانطور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره شد، با توجه به تنوع بالا در اجزای مختلف این درب ها، مشکلات ایجاد شده برای آنها نیز منحصر به فرد بوده و برای تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای قسمت موتور، نیاز به متخصص این حرفه است، چراکه پروسه عیب یابی موتور تا رفع آن نیاز به شخصی کاملا فنی دارد.

محاسبه قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای می‌توانند متأثر از عوامل گوناگونی باشد. این عوامل شامل کشور سازنده‌ی محصول، جنس اجزای آن، نوع فریم، پهنای دهانه درب، میزان مواد مصرفی، سفارشی‌سازی ابعاد مورد نظر یا درج طرح بر روی شیشه باشد.

لیست قطعات درب اتوماتیک شیشه ای

مهم‌ترین قطعاتی که در درب‌های اتوماتیک به کار برده می‌شوند، شامل موارد زیر هستند.
• اپراتور
• شیشه سکوریت
• کاور فلزی از جنس آلومینیوم یا استیل ضد زنگ
• موتور محرکه (مشابه موتور کرکره برقی)
• قفل برقی
• باتری اضطراری
• منبع تغذیه
• چیپ کنترل
در این میان مهم‌ترین قطعه‌ی به کار رفته در درب اتوماتیک شیشه ای ، قطعه‌ی به نام اپراتور است. این قطعه خود به تنهایی از مؤثرترین اجزایی است که مستقیما در تعیین هزینه‌ی نهایی درب اتوماتیک نقش خواهد داشت.
قطعه‌ی مهم دیگر، موتور درب اتوماتیک شیشه ای است. معمولا نوع موتور مورد استفاده در درب‌های اتوماتیک، موتورهای تک فاز است. در این موتورها باید توجه داشت که حتما توانایی راست و چپ‌گردی تأمین شده باشد. این عملکرد معمولا با تعبیه دو سیم‌ پیچ و دو مدار خازن سری با آن سیم‌پیچ‌ها به دست می‌آید.
این موتورهای را می‌توان با سیم‌های خروجی از آنان از دیگر مدل‌ها تمییز داد. سیم‌های خروجی در این مدل‌، چهارتایی بوده که جز سه سیم فاز، نول و اتصال به زمین یکی سیم مشترک جهت اتصال به مدار به شمار می‌رود.
از دیگرعوامل بسیار تأثیرگذار در قیمت نهایی درب اتوماتیک، ابعاد چارچوب پروژه است. بدیهیست که با افزایش اندازه‌ی درب اتوماتیک شیشه ای، قیمت نهایی تمام شده نیز افزایش خواهد یافت.

محاسبه قیمت فریم و شیشه

فریم و شیشه درب‌ها هم در قیمت درب‌ شیشه ای اتوماتیک تاثیر گذار است. ارتفاع استاندارد فریم درب‌های شیشه‌ ای 220 سانتی متر می‌باشد. البته می‌توان ارتفاع درب اتوماتیک را اندکی بزرگ‌تر در نظر گرفت؛ ولی اگر ارتفاع را خیلی بلند بگیریم، در دراز مدت درب خراب می‌شود.

  • جنس فریم:جنس فریم‌ها به سه صورت رنگ الکترو استاتیک، آبکاری شده آنودایز و روکش استیل در بازار ارائه می‌شود.
  • ضخامت فرم: عموماً ضلع‌های افقی درب شیشه‌ ای ضخیم‌تر‌‌ و ضلع عمودی آن باریک‌تر است. فریم‌ها با ضخامت استاندارد 8×6، 8×3 و 6×3 سانتی متر ساخته می‌شود. برای محاسبه حدود قیمت، ابتدا بررسی کنید چند عدد فریم نیاز دارید؛ سپس نوع فریم را انتخاب کنید. حالا با کمک فرمول پایین می‌توانید حدود قیمت درب اتوماتیک شیشه ای را به دست آورید.

تعداد فرم × قیمت فرم

  • محاسبه هزینه شیشه مورد نیاز:

عرض(متر) × ارتفاع(متر) × قیمت شیشه

مطالعه بیشتر: قیمت کرکره برقی چگونه محاسبه می‌شود؟

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی

نصب درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای با توجه به ظاهر جذاب و ساده‌ای که دارد، به روشی طراحی و پیاده‌سازی شده است که امنیت را برای افراد و محیط های کاری به خوبی فراهم می‌کند و یکی از روش‌های مناسب برای کنترل انرژی محیط است. علاوه بر آن این نوع درب فاقد دستگیره است؛ به همین دلیل به حفظ ایمنی و سلامت افراد در اماکن پرتردد کمک می‌کند.

همچنین یک روش ایده‌آل برای بازسازی و تغییر نمای ساختمان‌ها یا مجتمع‌های بزرگ مسکونی است، در نتیجه تنها کاربرد آن در ادارات، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها و مراکز بزرگ خرید و فروش نیست. برخلاف ظاهر ساده‌ای که در شیشه ای اتوماتیک دارد، مزیت‌های زیاد آن باعث ایجاد سهولت و آرامش برای افراد خواهد بود. اگر قصد خرید درب اتوماتیک شیشه ای را دارد، متین هوشمند آماده‌ی ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به همراه نصب و ضمانت شماست. برای کسب مشاوره خرید همین امروز تماس بگیرید.

اصالت موتور دانکر را چگونه تشخیص دهیم؟

کارخانه تولید موتور دانکر در آلمان می‌باشد. موتورهای دانکر از کیفیت بالایی برخوردار هستند. در موتورهای اصلی دانکر مشخصات موتور روی بدنه محصول حک شده و نام دانکر موتور در داخل بدنه ریخته گری شده است. شما به راحتی می‌توانید شماره سریال موتور را برای شرکت دانکر ایمیل کرده و از صحت اصالت کالای خود مطمئن شوید.

برای تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای باید به کجا مراجعه کنیم؟

بهترین تعمیر کننده معمولا همان عرضه کننده‌ی تجهیزات اولیه می‌باشد. در صورت عدم دسترسی، متین هوشمند آماده‌ی ارائه هر گونه خدمات تعمیرات درب‌های اتوماتیک است.

4.8/5 - (10 امتیاز)

12 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس تلفنی با مااستعلام قیمت در واتساپ