چند سالی است که از درب شیشه ای اتوماتیک در مکان‌های مختلف به ویژه پاساژها و مراکز خرید استفاده می‌شود. یکی از انواع رایج این درب‌ها، درب اتوماتیک شیشه ای تاشو است. در این مقاله از سایت متین هوشمند قصد داریم شما را با این نوع از درب‌ها آشنا کنیم. اگر اطلاعات زیادی درباره درب اتوماتیک شیشه‌ای فولدینگ ندارید، این مقاله برای شما بسیار مفید خواهد بود.

درب اتوماتیک شیشه ای تاشو چیست؟

همانطور که گفته شد درب اتوماتیک شیشه‌ای تاشو کاربرد بسیار زیادی دارد و در مکان‌های بسیار زیادی از آن استفاده می‌شود. درب اتوماتیک شیشه‌ای فولدینگ سرعت و عملکرد بسیار فوق العاده‌ای دارند و می‌توانند در کمترین عرض ممکن بیشترین بازشوندگی را به محیط بدهند. از این نوع درب در مکان‌هایی استفاده می‌شود که عرض ورودی کم است و شما در عین حال به بیشترین فضا نیاز دارید.

ویژگی‌هایی مانند قدرت، سرعت بالا در نصب، هماهنگ بودن با محیط اطراف، سرعت بالا و غیره باعث شده تا تقاضا برای خرید این محصول در بازار بسیار زیاد باشد. درب اتوماتیک شیشه‌ای فولدینگ در بازار با اسم درب اتوماتیکی نیز شناخته می‌شود. دلیل آن هم این است که باز شدن آنها دقیقا مانند درب اتوبوس است.

ساختار درب اتوماتیک شیشه ای تاشو

پیشنهاد مطالعه: درب اتوماتیک شیشه ای تک لت

همانطور که گفته شد این درب‌ها برای محیط‌های با عرض کم بسیار مناسب هستند. استفاده در مکان‌های با عرض کم باعث شده تا در استفاده از آن نتوان از مدل اپراتور درب‌های دیگر استفاده کرد. در استفاده و نصب این محصول از مکانیزم بریک اوت استفاده می‌شود تا ۸۰ درصد از دهنه قابل باز شدن باشد.

ساختار درب اتوماتیک شیشه ای تاشو

درب اتوماتیک شیشه‌ای فولدینگ در ساختار بسیار شبیه به درب اتوماتیک شیشه ای لولایی است. تنها تفاوت این دو محصول در تقسیم بندی لت‌ها می‌باشد. در قسمت این درب‌ها به دو بخش تقسیم می‌شود. این دو بخش با باز شدن درب به صورت اتوماتیک روی یکدیگر قرار می‌گیرند.

همچنین باید بدانید که ساختار درب اتوماتیک شیشه‌ای تاشو به گونه‌ای است که با توجه به عرض محیط شما می‌تواند به یک سمت و یا هر دو سمت جمع شود. درب اتوماتیک فولدینگ بیشترین عرض بازشو را در اختیار شما قرار می‌دهد. همین موضوع باعث شده تا استفاده از آن در مکان‌هایی مانند بیمارستان‌ها، بانک‌ها، مراکز تجاری و پاساژها به شدت به چشم بخورد.

مزایای درب اتوماتیک شیشه ای تاشو

ویژگی های درب اتوماتیک شیشه ای تاشو

درب های شیشه ای تاشو راه حلی زیبا و کاربردی برای ایجاد یک تجربه زندگی بدون درز، در فضای باز است. برخی از ویژگی های درب های شیشه ای تاشو شامل موارد زیر است:

 • پانل های شیشه ای: درب اتوماتیک شیشه ای تاشو از پانل های شیشه ای بزرگی تشکیل شده اند که برای ایجاد نمای باز و بدون مانع، جمع می شوند. شیشه های استفاده شده در این درب ها معمولاً شیشه ای دو جداره به کار برده می شود که از هدر رفتن انرژی به خارج از محیط، جلوگیری می کند.
 • جنس قاب: فریم درب اتوماتیک شیشه ای تاشو معمولاً از آلومینیوم ساخته شده است که محکم و بادوام بوده و در عین حال سبک وزن است. فریم های آلومینیومی همچنین در برابر زنگ زدگی، خوردگی و آسیب های جوی مقاوم بوده و برای استفاده در فضای باز ایده آل است.
 • مکانیزم تاشو: درب اتوماتیک شیشه ای تاشو دارای مکانیزم تاشو منحصر به فردی است که این امکان برای درب فراهم است تا به راحتی و روان باز و بسته شوند. پانل ها به یک سیستم مسیر متصل می شوند که به آنها اجازه می دهد تا در یک مسیر تعیین شده، تاشده و یا بلغزند.
 • حذف آب و هوا: برای اطمینان از اینکه درب اتوماتیک شیشه ای تاشو در برابر آب و هوا مقاوم بوده و از نظر انرژی کارآمد می باشند، در اطراف محیط هر پانل، نوار آب و هوای با کیفیت بالا وجود دارد. این امر به جلوگیری از نشت هوا، نفوذ آب و اتلاف انرژی کمک می کند.
 • امنیت: درب اتوماتیک شیشه ای تاشو مجهز به مکانیزم های قفلی می باشد که امنیت بسیار خوبی را برای خانه شما فراهم می کند. این قفل ‌ها معمولاً با یک کلید کار می‌کند و برخی از مدل ‌های آن دارای گزینه ‌های امنیتی اضافی مانند پایه ‌های پایه یا شاتون‌ بولت می باشد.
 • گزینه ‌های طراحی: درب‌ شیشه‌ای تاشو دارای طیف وسیعی از گزینه‌ های طراحی است، از جمله اندازه ‌ها، پیکربندی‌ ها و رنگ‌ های مختلف. همچنین می ‌توانید از میان انواع روکش‌ های سخت‌ افزاری مانند نیکل برس‌کاری شده یا برنز مالیده شده با روغن، متناسب با دکوراسیون منزل خود، بهترین مدل را انتخاب کنید.
 • کم هزینه: درب اتوماتیک شیشه ای تاشو با توجه به مواد به کار رفته شده در ساخت آن، می‌تواند هزینه کمتری نسبت به درب‌ های دیگر داشته باشد.
 • نگهداری آسان: شیشه به دلیل عدم جذب گرد و غبار و خطر ایجاد زنگ زدگی، به راحتی قابل شستشو و نگهداری است.

مطلب پیشنهادی: چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

ویژگی های درب شیشه ای تاشو

کاربرد درب اتوماتیک اتوبوسی

درب اتوماتیک اتوبوسی در اتوبوس ‌ها برای بارگیری و تخلیه مسافران استفاده می‌ شود. این درب ‌ها به صورت اتوماتیک و با کمک سیستم ‌های الکترونیکی و مکانیکی باز و بسته می ‌شوند.

این درب‌ ها معمولاً در قسمت ‌های جلو و عقب اتوبوس قرار دارند و در این دو مکان از اتوبوس معمولاً بیشترین میزان مسافر بارگیری و تخلیه می‌شود.

این درب ها مزایای متعددی نسبت به درب های دستی سنتی دارند، از جمله بهبود ایمنی سرنشینان، افزایش کارایی و سهولت استفاده. در اینجا به برخی از کاربردهای درب اتوماتیک اتوبوسی اشاره می کنیم:

 • ایمنی مسافر: درب های اتوماتیک اتوبوسی خطر سقوط مسافران از اتوبوس را در هنگام حرکت یا باز کردن تصادفی درب در حین حرکت، کاهش می دهد. سیستم درب اتوماتیک این اطمینان را می دهد که درها بسته می مانند، تا زمانی که اتوبوس به طور ایمن متوقف شود.
 • دسترسی: درب های اتوماتیک اتوبوس به ویژه برای مسافران دارای معلولیت یا مشکلات حرکتی، مفید است. درها را می توان به راحتی با استفاده از دکمه ها یا حسگرها کنترل کرد. این درب ها همچنین سوار شدن و پیاده شدن مسافران از اتوبوس را آسان تر می کند.
 • کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری: درب اتوماتیک اتوبوسی به گونه ای طراحی شده است که بادوام بوده و در مقایسه با درب های دستی سنتی، به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارد. این موضوع می تواند منجر به کاهش هزینه های تعمیر و تعویض برای اپراتور اتوبوس شود.

مزایای درب اتوبوسی اتوماتیک

مزایای بسیار زیاد این محصول باعث شده تا افراد بسیار زیادی تمایل داشته باشند تا از این محصول استفاده کنند. از مهمترین مزایای درب اتوماتیک شیشه‌ای تاشو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربرد درب اتوماتیک اتوبوسی

 • نصب این محصول بسیار راحت است و شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن آن را نصب کنید و از آن استفاده کنید.
 • رنگبندی فریم و کاور در این محصول بسیار زیاد است. به همین خاطر این محصول به دو صورت تک جداره و دوجداره تولید می‌شود که می‌توانید با توجه به نیاز خود از آن استفاده کنید.
 • یکی از مهمترین مزایای درب اتوماتیک شیشه‌ای فولدینگ این است که می‌توانید آن را به Access Control متصل کنید.
 • در ساخت این محصول از جدیدترین تکنولوژی‌ها و استانداردهای روز دنیا استفاده شده است.
 • یک حالت خروج اضطراری برای این محصول در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید در مواقع اضطراری با کمی فشار درب را باز کنید.
 • به سبب این محصول می‌توانید در کمترین فضای ممکن بیشترین فضای بازشوندگی را ایجاد کنید.

مطلب پیشنهادی: آموزش نصب درب شیشه ای اتوماتیک

جنس درب اتوماتیک شیشه ای تاشو

در ساخت درب اتوماتیک شیشه‌ ای تاشو از نوعی آلومینیوم به نام آنودایز استفاده می‌شود. این نوع آلومینیوم با داشتن یک لایه محافظتی بیشتر، در برابر خط و خش و ضربه می‌تواند مقاوم‌تر از انواع دیگر عمل کند. همچنین باید بدانید که در ساخت درب اتوماتیک شیشه‌ای فولدینگ از نوعی شیشه حرارت دیده استفاده می‌شود تا در برابر ضربه مقاوم باشد. امکان حک کردن نام و یا لوگوی شرکت بر روی این نوع شیشه امکان پذیر است.

سخن پایانی

اگر قرار است از درب ورودی در محل کار و یا در ورودی پاساژ استفاده کنید و فضای کمی نیز در اختیار دارید، می‌توانید از درب اتوماتیک شیشه‌ ای تاشو استفاده کنید. شما می‌توانید این نوع درب را از متین هوشمند با بهترین قیمت خریداری کنید.

سوالات متداول

آیا درب اتوماتیک شیشه ای تاشو امن است؟

بله، درب اتوماتیک شیشه ای تاشو می‌تواند با انواع مکانیزم های قفل‌بندی مجهز شود و از جنس شیشه ضد شکست و ایمنی استفاده شود. همچنین، استفاده از شیشه‌های سکوریت شده و لایه‌های پلی کربنات در شیشه‌ها، ایمنی را افزایش می‌دهد.

از چه موادی برای ساخت درب اتوماتیک شیشه ای تاشو استفاده می شود؟

برای ساخت درب اتوماتیک شیشه ای تاشو از انواع شیشه‌ها، فلزات مانند آلومینیوم، استیل و ... استفاده می‌شود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *