این روزها نسل جدیدی از درب‌ها تحت عنوان درب اتوماتیک مورد استفاده عموم مردم قرار گرفته است که با توجه به مزایای آن به سرعت جایگزین درب‌های قدیمی شده و به همین دلیل نیاز به خدمات تعمیر درب اتوماتیک بسیار احساس می‌شود.

انواع درب‌های اتوماتیک امروزه در مکان‌های مختلفی مانند فروشگاه‌ها، سازمان‌ها، ادارات و… به کار می‌رود. اما بسیار از افراد ممکن است هنوز با درب‌های اتوماتیک آشنایی کاملی نداشته باشند و از خدماتی که برای تعمیر درب اتوماتیک ارائه می‌شود بی‌خبر باشند. میتن هوشمند در این مقاله قصد دارد به این موضوع بپردازد. شرکت متین هوشمند با تکنسین‌های حرفه‌ای خود در زمینه تعمیر درب اتوماتیک و همچنین فناوری‌های پیشرفته در تلاش از که محصولاتی با کیفیت و خدماتی عالی را به مشتریان خود ارائه دهد. هدف ما ارائه خدمات با بهترین کیفیت و جلب رضایت مشتری است. با ما در این مقاله همراه باشید.

درب اتوماتیک چیست؟

همانگونه که بیشتر گفتیم درب اتوماتیک نمونه جدیدی از درب‌های معمولی است که مزیت‌های زیادی نسبت به درب‌های قدیمی دارد. این نوع درب‌ها را در بسیاری از مکان‌ها مانند ادارات، فروشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و… می‌توانیم مشاهده کنیم.

درب اتوماتیک بوسیله حسگر و چشمی که در بالای درب وجود دارد باز و بسته می‌شود. استفاده از این نوع درب‌های برای اماکن پر تردد بسیار مفید می‌باشد. سنسوری که در چشمی این درب‌ها وجود دارد حضور افراد در جلوی درب را تشخیص داده و با فرمان به اپراتور باعث باز شدن درب می‌شوند. با توجه به وجود حسگرها و سنسورها، تعمیر درب اتوماتیک را نباید به افراد غیر حرفه ای سپرد.

یکی دیگر از قابلیت‌های این درب‌ها هنگامی است که اشیا یا فردی میان آن گیر کند و درب به صورت خودکار باز می‌شود. به طور معمول درب اتوماتیک شیشه ای ، دارای فریم آلومینیومی می‌باشد و توسط ریل‌هایی که در بالا یا پایین درب قرار گرفته است باز و بسته می‌شود. 

در این مقاله به طور مفصل به تعمیر درب اتوماتیک که در حال حاضر یکی از پر کاربردترین نوع درب‌ها در مراکز مختلفی می‌باشد، می‌پردازیم. درب اتوماتیک جدا از اینکه بسیار راحت بوده و دارای مزایایی برای شما است، نیازمند نگهداری با دقت و مداوم است؛ در غیر این صورت درب اتوماتیک خراب شده و نیاز به تعمیرات پیدا دارد. تعمیر درب اتوماتیک کار آسانی نیست و باید حتما توسط تعمیر کار متخصص انجام شود.

درب اتوماتیک چه کاربردهایی دارد؟

همان طور که گفتیم درب اتوماتیک به درب‌هایی گفته می‌شود که به وسیله حسگرهای چشمی (حساس به حرکت) یا ریموت باز و بسته می‌شوند که با توجه به راحتی و کاربرد بالا در مراکز مختلفی مورداستفاده قرار می‌گیرد. درب‌های اتوماتیک با توجه به محل نصب و نوع کارکرد ساخته شده، از جنس‌های مختلفی مثل شیشه ساخته شده و به شکل‌های مختلف نیز باز و بسته می‌شوند؛ که در ادامه مقاله به انواع درب اتوماتیک پرداختیم.

مزایای درب اتوماتیک

درب اتوماتیک مزایای زیادی دارد که شاید مهم‌ترین آن راحتی در باز و بسته شدن درب می‌باشد ولی دیگر مزایای درب اتوماتیک که می‌توان به آن اشاره کرد عبارت‌اند از: استفاده در فضاهای محدود، قابلیت کنترل از راه دور، قابلیت نصب به شکل‌های مختلف، سیستم تحرک هوشمند و افزایش امنیت و اشاره نمود.

انواع درب اتوماتیک 

انواع درب اتوماتیک 

شرکت متین هوشمند انواع خدمات تعمیر درب اتوماتیک و فروش آن به همراه خرید انواع سایبان برقی ، کرکره و انواع محصولات با بهترین کیفیت و خدمات پس از فروش تولید و عرضه می‌کند. وجود تنوع در میان درب‌های اتوماتیک به دلیل کاربردهای فراوان آن می‌باشد. در این بخش به معرفی چند نمونه از این درب‌ها می‌پردازیم.

 • درب اتوماتیک لولایی

درب‌های اتوماتیک لولایی همان‌گونه که از اسم آن‌ها مشخص است، از لولا باز و بسته می‌شوند. در این درب‌های یک جک بازویی در پشت یا بالای درب وجود دارد که باعث می‌شود این درب‌ها در هنگام بسته شدن به صورت نرم و آهسته بسته شوند. از این درب‌ها در اورژانس بیمارستان‌ها، آتش نشانی‌ها و مکان‌هایی که تردد اضطراری دارند استفاده می‌شود. دلیل آن هم ایجاد حداکثر فضا برای عبور افراد و تجهیزات در هنگام چرخیدن درب در لولایش می‌باشد.

 • درب اتوماتیک تلسکوپی

این نوع درب‌ها شش تکه می‌باشد و چهار در میانی بصورت تلسکوپی باز و بسته می‌شوند. از این نوع درب‌ها در مکان‌هایی استفاده می‌شوند که نیاز به تردد عریض می‌باشد. این درب‌ها دارای ظاهری زیبا و مدرن بوده که به همین دلیل در ساختمان‌های مدرن و سایر مکان‌ها از آن‌ها بسیار استفاده می‌شود.

 • درب اتوماتیک کشویی

درب‌های اتوماتیک کشویی یا اسلاید جزو معمول‌ترین درب‌های اتوماتیک و پرکاربردترین آن‌ها محسوب می‌شوند. این درب‌ها بصورت کشویی به دو طرف باز می‌شوند. درب‌های اتوماتیک کشویی بر روی ریل‌هایی تعبیه شده‌اند که باعث باز و بسته شدن آن‌ها می‌شوند.

در این نوع درب‌ها یک سنسوری در بالای درب تعبیه شده است که حضور موانع با افراد را تشخیص داده و با فرمان به اپراتور باعث باز شدن آن‌ها می‌شود. با توجه به عرض ورودی این درب‌ها می‌توانند به صورت دو درب، چهار درب و شش درب ساخته شوند. درب اتوماتیک کشویی می‌تواند به صورت تمام شیشه ای یا فریم دار باشد که در حالت فریم دار، فریم آن از جنس آلومینیوم می‌باشد.

قطعات مورد استفاده در تعمیر درب اتوماتیک

 • درب اتوماتیک گردان

این نوع درب‌ها می‌توان در ورودی هتل‌ها یا مراکز خرید بسیار مشاهده نمود. دلیل آن هم داشتن ظاهری زیبا و بسیار شیک است. این درب‌ها با توجه به عرض ورودی می‌توانند سه درب یا چهار درب باشند. در زیر این نوع درب‌ها صفحه‌ای وجود دارد که بسته به نوع درب ثابت یا متحرک است.درب‌های اتوماتیک گردان هم به صورت برقی و هم دستی موجود می‌باشند. در نوع برقی آن‌ها سنسورهایی در آن تعبیه شده که به هنگام عبور افراد درب به صورت خودکار حرکت می‌کند.

پیشنهاد می‌شود مقاله خرید کرکره برقی را مطالعه فرمایید.

قطعات مورد استفاده در تعمیر درب اتوماتیک

قطعات مصرفی که در، درب اتوماتیک به کار می‌رود به مرور زمان برای حفظ عملکرد خود و جلوگیری از آسیب‌های هزینه‌آور برای درب، نیاز به تعمیرات دارند. که شما باید دقت داشته باشید که برای خرید و تعمیر درب اتوماتیک خود به مراکز معتبر مراجعه کنید. در این بخش به معرفی قطعات به کار رفته در درب اتوماتیک می‌پردازیم.

 • سنسور 
 • موتور 
 • کنترل باکس
 • ریل 
 • غلتک‌ها
 • هرزگرد
 • کاور
 • فریم 
 • شیشه 
 • اپراتور 

تعمیر درب اتوماتیک تهران

دلایل خرابی درب اتوماتیک

همانطور که گفتیم، تعمیر درب اتوماتیک از هر نوعی هم که باشد، کار ساده‌ای نیست، چون درب‌های اتوماتیک قطعات زیاد و مختلفی دارند که در صورتی وجود اختلال یا خرابی در هر یک، درب اتوماتیک به درستی کار نخواهد کرد و نیازمند تعمیر کار متخصص درب اتوماتیک می‌شوید. طبق سابقه تیم متین هوشمند، درب‌های اتوماتیک اکثراً به دلایلی که در زیر نام بردیم، نیازمند تعمیر درب اتوماتیک هستند.

 •  خرابی جک درب اتوماتیک
 •  اختلال ریموت درب اتوماتیک
 • خرابی فیوز درب اتوماتیک
 • خرابی چشمی درب
 •  تنظیم نبودن محدوده حرکت درب
 • مشکل در مسیر زنجیر موتور
 •  خرابی موتور درب اتوماتیک
 •  اختلال در منبع تغذیه درب اتوماتیک

تعمیر درب اتوماتیک تهران

با توجه به نکات ذکر شده و مزایای استفاده از این درب‌ها اگر دارای هر یک از انواع درب‌های اتوماتیک هستید، می‌توانید برای فروش کرکره برقی ، تعمیر درب اتوماتیک و تعمیرات موتور کرکره برقی خود را ما تماس بگیرید. کارشناسان متخصص متین هوشمند کلیه آموزش‌های مورد نیاز برای تعمیرات انواع درب‌های اتوماتیک را به صورت حرفه ای گذرانده‌اند و در همه زمان آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود می‌باشند.

تعمیرات درب اتوماتیک پارکینگ چگونه است؟

به طور کلی خرابی های درب اتوماتیک پارکینگ می تواند بسیار مختلف باشند. اگر مشکل از ریموت باشد، تنها کافیست باتری یا خود ریموت آن تعویض شود. اما در صورتی که خرابی از قطعاتی نظیر ریل درب، جک، موتور و غیره باشد، نیاز به متخصصان این حوزه می باشد.

چه مواردی باعث ایجاد خرابی در درب های اتوماتیک می شوند؟

از جمله این موارد، عبارت است از مشکلات منبع تغذیه، برد درب اتوماتیک، خرابی ریل، فیوز، جک و ریموت درب.

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)

۵ دیدگاه

  • سلام دوست عزیز؛ در صوررت اتصال دستگاه به باطری یا یو پی اس، با توجه به قدرت آن ها، درب اتوماتیک باز یا بسته می شود و در غیر این صورت، به صورت دستی باز می شوند.

 • سلام. موتور درب اتوماتیک ما خراب شده. راهی هست درستش کنم یا بگم تعمیرکار بیاد؟ اگه تعمیرکار بخوام هم دارید شما؟

  • سلام و وقت بخیر. با توجه به اینکه این کار نیاز به تخصص دارد، پیشنهاد می کنیم که حتما از تعمیرکار کمک بگیرید. برای اینکار می توانید با همکاران ما تماس حاصل کنید و از مجرب ترین تعمیرکاران ما بهره مند شوید.

  • سلام و درود. بله شما می توانید به صورت حضوری یا آنلاین با همکاران ما ارتباط داشته باشید و سایبان مد نظرتان را تهیه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *