تیغه کرکره برقی جزء ارکان و اجزاء مهم در ساخت و تولید کرکره برقی اتوماتیک می باشد. اما در بازار قیمت های مختلفی از تیغه کرکره برقی موجود است. تفاوت قیمت تیغه کرکره برقی، متاثر از عواملی مانند:

تیغه کرکره برقی اپکس

عوامل موثر بر قیمت تیغه کرکره برقی

جنس تیغه کرکره برقی:

تیغه کرکره برقی می تواند دارای جنس های مختلفی باشد که این باعث می شود، استعلام قیمت تیغه کرکره برقی متفاوت باشد. آلومینیوم، ورق گالوانیزه و پلی کربنات همگی جنس هایی است که تیغه کرکره می تواند داشته باشد. بیشتر کرکره برقی های موجود در ایران دارای جنس آلومینیومی است چرا که با آب و هواهای مختلف سازگار است، زنگ نمیزند و طول عمر خوبی دارد. تیغه کرکره ورق گالوانیزه قیمت مناسب تری دارد در نتیجه قیمت کرکره برقی را نیز کاهش میدهد.

مدل و نوع تیغه کرکره برقی:

تیغه براساس ساختار و ویژگی هایی به دو مدل تیغه ای دو پل و یک پل یا دو جداره تقسیم می شود. تیغه دو پل، تیغه ای است که بخش داخلی تیغه را به سه قسمت تقسیم میکند. در واقع هر چه تعداد این پل ها بیشتر باشد، می توانید انتظار بیشتری از کرکره برقی تان انتظار داشته باشید. در نتیجه قیمت تیغه کرکره برقی دو پل نسبت به تک پل، کمی بیشتر اما طول عمر زیادتری را انتظار خواهید داشت.

تیغه دیگری از کرکره برقی موجود است که با عنوان تیغه پانچ دار معروف می باشد. این تیغه در گروه تیغه های تک جداره قرار میگیرد اما به نسبت استحکام خوبی دارد. پیشنهاد می شود از این تیغه به صورت ترکیبی با دیگر تیغه ها استفاده نمایید.

مدل دیگری که در بین تیغه های کرکره برقی محبوب است، تیغه کرکره برقی قوس دار است. این تیغه روی شفت قرار میگیرد و استحکام خوبی دارد. در مقابل تیغه های تخت، برای قسمت انتهای کرکره است که روی زمین قرار میگیرد.

قیمت تیغه کرکره برقی آلما

ابعاد تیغه کرکره برقی

اندازه و سایز تیغه کرکره برقی با توجه به شرایط و موارد مصرفی با هم متفاوت است. مسلما هر چه اندازه و ابعاد تیغه بیشتر باشد؛ قیمت تیغه کرکره برقی هم بیشتر خواهد بود.

  • عرض تیغه کرکره در مصارف صنعتی: اندازه مناسب ۴۰ میلی متر
  • عرض تیغه کرکره در مصارف خانگی: اندازه مناسب ۶۰ میلی متر
  • عرض تیغه کرکره در مصارف فروشگاهی: اندازه مناسب ۸۰ میلی متر
  • عرض تیغه کرکره در مصارف با امنیت بالا: اندازه مناسب ۸۰ الی ۱۰۰ میلی متر

اگر نمیدانید که چه اندازه ای برای کرکره برقی خود نیاز دارید می توانید از فرمول زیر محاسبه نمایید و با دانستن مساحت مورد نظر برای استعلا قیمت تیغه کرکره برقی اقدام نمایید:

مساحت تیغه کرکره برقی: عرض درب ورودی * [طول درب ورودی + ۴۰ سانتی متر (فضای موردنیاز برای شفت و بدنه)]

۵/۵ - (۱ امتیاز)