ولتاژ موتور کرکره اتومات

کرکره برقی بیشتر برای درب مغازه یا پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد، خصوصا پارکینگ هایی که نیاز به استفاده از تمام فضای موجود دارند. مهمترین موضوع در خرید کرکره برقی جنس و کیفیت تیغه ها است. زیرا اگر تیغه ها مرغوب نباشد، هنگام باز و بسته شدن سر و صدای زیادی ایجاد می‌شود.

در نتیجه اگر به شما خرید کرکره برقی با قیمت پایین پیشنهاد شد باید بدانید که ممکن است تیغه های آن نامرغوب باشد. ولتاژ موتور کرکره اتومات نیز از مسائل مهمی است که باید به آن دقت کرد.

مهمترین مزیت کرکره اتوماتیک

ایجاد امنیت بیشتر با روش های ساده تر، در واقع می‌توانید بدون نیاز به اینکه مانند گذشته از قفل های بزرگ و متعدد برای ایجاد امنیت استفاده کنید با صرف نیروی کمتر امنیت لازمه را فراهم کنید. کافیست با فشردن یک دکمه درب ورودی کرکره را باز یا بسته کنید. همچنین یکی دیگر از مزایای کرکره برقی جلوگیری از ورود نور و باد و باران است.

اجزای کرکره برقی 

تیغه کرکره برقی

عرض تیغه های کرکره برقی انواع مختلفی دارد که بسته به شرایط مختلف از آنها استفاده می‌شود.

  1. تيغه هاي دارای عرض ۶۰ ميل که براي کرکره برقی تا مساحت ۵ متر.
  2. تيغه هاي ۸۰ میل که برای مساحت ۲۰ متر .
  3. تيغه هاي ۱۰۰ براي کرکره هاي بزرگ تا مساحت ۴۰ متر .

موتور توبولار کرکره برقی

در این مقاله ابتدا توضیح مختصری درباره کرکره برقی داده شد تا با آن آشنایی لازم را بدست آورید اکنون می‌خواهم راجع به یکی از اجزاء مهم این وسیله کاربردی صحبت کنم، موتور را می‌توان مهمترین بخش یک وسیله نام برد. موتور کرکره برقی استوانه ای است با طول ۵۰ سانتی متر، چرخش قسمت متحرک موتور شفت را به حرکت در آورده و باعث باز و بسته شدن این تیغه ها به اطراف شفت می‌شود. این کرکره با این موتور بیشتر برای مساحت های کم استفاده می‌شود.

موتور تیوبلار بیشترین استفاده را در صنعت کرکره برقی دارد و به علت شکل استوانه ای که دارد به این اسم شناخته می‌شود. از دلایل محبوب شدن این موتور نصب راحت آن است. همچنین وزن و ولتاژ موتور کرکره اتومات نیز کم بوده و همین امر از دلایل نصب آسان این موتور است.

ولتاژ موتور کرکره اتومات و تیغه کرکره برقی

معایب موتور کرکره اتومات توبولار

به دلیل عدم امکان اتصال یو پی اس نمی‌توان از برق اضطراری استفاده کرد، همچنین از روشی که به آن خلاص کن دستی می‌گویند استفاده می‌کنند .یکی از اصلی ترین عیب های این موتور وجود محدودیت در وزنی است که می‌تواند تحمل کند و به سرعت پایین آن نیز می‌توان اشاره کرد.

اگر به موتور آسیبی برسد کل کرکره برقی را باید به پایین کشید تا بتوانید به موتور دسترسی پیدا کنید .اگر هم به گیربکس موتور آسیب برسد کلا به پایین حرکت نمی‌کند.

موتور ساید کرکره برقی چیست؟

معمولا وزن موتور های ساید بالا است، با این تفاوت که امنیت این موتور ها خیلی بیشتر از موتور های توبولار است.کرکره برقی که با موتور ساید ساخته شده، به دلیل بزرگ بودن خارج از لوله ها قرار می‌گیرد، این موتور ها به دلیل قدرت بیشتری که دارند برای ورودی های صنعتی یا در هایی که تردد بالا دارند گزینه مناسبی است.

برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می‌شود مقالات رفع صدای کرکره برقی و طریقه نصب چشمی کرکره برقی را مطالعه فرمایید.

ولتاژ موتور کرکره اتومات ساید 

کاربرد این موتور بیشتر برای مراکز خرید پارکینگ ها و فروشگاه های زنجیره ای، و در کل برای موارد پر تردد استفاده می‌شود، طول صفحه این موتور حدود ۶۰ سانت است. صدای کم این موتور نسبت به قدرتی که دارد یکی دیگر از مزایای آن به حساب می‌آید، همچنین دارای باطری مجزا است که هنگام قطعی برق بتوان از آن استفاده کرد.
یکی دیگر از مزایایی که می‌توان به آن اشاره کرد وجود سیستم دستی است که در هنگام قطع شدن برق برای بالا و پایین شدن کرکره‌ مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

تفاوت بین موتور توبولار و ساید

ولتاژ موتور کرکره اتومات توبولار کمتر از ساید می‌باشد همچنین قیمت توبولار به نسبت ساید پایین تر می‌باشد که یکی از دلایل آن همان پایین تر بودن ولتاژ موتور کرکره اتومات است. از اصلی ترین تفاوت بین این دو تردد بالا در موتور ساید است.

موتور سانترال و ولتاژ موتور کرکره اتومات 

موتور سانترال از قدیمی ترین موتور های کرکره برقی است که در مرکز آن قرار می‌گیرد، به همین دلیل است که به آن موتور سانترال یا مرکزی می‌گویند. از مزایای اصلی آن سرعت بالا در حرکت نسبت به موتور ساید و توبولار است. برای نصب این موتور به نسبت هزینه و وقت زیادی را باید صرف کرد. ولتاژ موتور کرکره اتومات سانترال ۲۲۰ ولت بوده و تردد مجاز روزانه آن تا سقف ۳۰ تردد در روز می‌باشد.

بیشتر بخوانید: کرکره برقی پارکینگ

موتور کرکره اتومات

تفاوت ولتاژ موتور کرکره اتومات در چیست؟

اصلی ترین کار موتورهای کرکره برقی مغازه و پارکینگ، تبدیل انرژی از انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی است. تفاوت هایی بین موتور ها وجود دارد که در بالا همه را تعریف و کاربرد آنها را نیز تعریف کردیم، اما یک تفاوت اصلی بین تمامی موتور ها وجود دارد AC و DC بودن آن ها است.

تفاوت این دو موتور AC و DC در منبع تغذیه آنها است به طوری که ولتاژ موتور کرکره اتومات ای سی دارای ورودی متناوب است در حالی که ولتاژ موتور کرکره اتومات دی سی با جریان مستقیم یا غیر متناوب کار می‌کند. 

برق اضطراری، ولتاژ موتور کرکره اتومات

برق اضطراری برای کرکره برقی توسط یو پی اس انجام می‌شود. کار اصلی یو پی اس این است که تا هنگامی که برق شهری قطع نشده، موتور، برق مورد نیاز خود را به راحتی می‌گیرد و به محض اینکه برق قطع شد یو پی اس برق را با درست ترین ولتاژ موتور کرکره اتومات جایگزین می‌کند ولتاژ موتور کرکره اتومات را تامین می‌کند.

 یو پی اس از تعدادی باطری که به به یکدیگر وصل شده اند، ساخته شده و بدیهی است که در هنگام خرید UPS باید به ولتاژ موتور کرکره اتومات و ساعات مصرفی آن توجه نمود. 

کلام آخر

کرکره برقی یکی از اختراعات بشر به منظور راحتی و حفظ امنیت بیشتر ساخته شده است. در این مقاله بیشتر در مورد انواع موتور کرکره اتومات و ولتاژ موتور کرکره اتومات، همینطور کاربری هرکدام صحبت کردیم. خرید کرکره برقی بیشتر برای مغازه‌ها، مراکز خرید، کارخانه‌ها و مواردی از این قبیل انجام می‌شود. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران متین هوشمند ۰۲۱۵۵۴۴۹۱۰۰ در ارتباط باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *